Facebook


PIŁKA RĘCZNA.‭ ‬Nowy w KPR Legionowo – Tomasz Mochocki

2015-08-18 9:51:39

30-letni rozgrywający,‭ ‬Tomasz Mochocki będzie w zbliżającym się sezonie‭ ‬2015/2016‭ ‬jednym z czterech nowych zawodników KPR Legionowo,‭ ‬w rozgrywkach‭ ‬PGNIG Superligi.‭ ‬Pana Tomka spytaliśmy m.‭ ‬in.‭ ‬o pierwsze wrażenia w nowym,‭ ‬legionowskim otoczeniu.

 

-‭ ‬Jak pan znajduje swój nowy zespół po miesiącu wspólnych treningów,‭ ‬pierwszych sparingach‭?
-‭ ‬To był bardzo intensywny pierwszy miesiąc.‭ ‬Treningi dwa razy dziennie.‭ ‬Nikt się nie oszczędzał staraliśmy się solidnie i maksymalnie wykorzystać ten czas.‭ ‬Sparingi zdają się potwierdzać,‭ ‬że tak praca przynosi efekty.‭ ‬Zostały nam jeszcze trzy tygodnie pracy i mamy wszyscy nadzieję,‭ ‬że właściwą formę złapiemy na pierwszy mecz z wrocławskim Śląskiem.
-‭ ‬Aklimatyzacja w nowym‭ ‬otoczeniu nie sprawiła panu kłopotów‭?
-‭ ‬Nie,‭ ‬absolutnie nie.‭ ‬To była kwestia,‭ ‬tygodnia,‭ ‬może dwóch.‭ ‬Z wieloma zawodnikami znam się z boisk,‭ ‬z poprzednich klubów.‭ ‬Złapałem więc szybko,‭ ‬jak to się określa‭ – ‬wspólny język ze wszystkim.‭ ‬Nie było z tym większych problemów,‭ ‬niepotrzebnych barier.
-‭ ‬Trafił pan do KPR Legionowo z Chrobrego Głogów,‭ ‬ale to nie jedyny klub,‭ ‬w którym pan występował‭?
-‭ ‬Moja przygoda ze szczypiorniakiem rozpoczęła się gdzieś w ósmej klasie szkoły podstawowej.‭ ‬To było w Kielcach,‭ ‬w klubie Vive Kielce.‭ ‬Mając‭ ‬15‭ ‬lat wyjechałem do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.‭ ‬Tam spędziłem cztery lata.‭ ‬Potem na dwa lata wróciłem do Kielc,‭ ‬następnie wypożyczenie na dwa lata do Stali Mielec,.‭ ‬Następne sześc lat spędziłem w Chrobrym Głogów.‭ ‬Teraz jestem w Legionowie.
-‭ ‬Wszędzie grał oczywiście na pozycji rozgrywającego.? ‬Dopytuję o to dlatego,‭ ‬bo w Legionowie trener Robert Lis‭ ‬oprócz zadań na rozegraniu oczywiście,‭ ‬próbuje‭ ‬podobno‭ ‬pana również w typowej roli dla obrońcy.
-‭ ‬Zgadza się i przyznaje,‭ ‬że mi się to podoba,‭ ‬nie stronię od obowiązków typowo defensywnych.‭ ‬W zależności od potrzeb zespołu.
-‭ ‬Uchyli pan rąbka tajemnicy na temat tego,‭ ‬jaki jest prywatnie Tomek Mochocki.‭ ‬Żona,‭ ‬dziewczyna‭? ‬Co pan np.‭ ‬lubi poza piłką ręczną‭?
-‭ ‬Dziewczyna‭? ‬Jest coś na rzeczy,‭ ‬co w tyle głowy się kluje w sprawie sformalizowanego związku w najbliższym czasie.‭ ‬Dziś mogę zdradzić tylko,‭ ‬że moja wybranka ma na imię Ewelina.‭ ‬Czas wolny‭? ‬Najchętniej spędzam‭ ‬go‭ ‬na rybach,‭ ‬to dla mnie prawdziwy czas relaksu.‭ ‬Spokój,‭ ‬natura…
-‭ ‬KPR Legionowo zaczyna uchodzić za zespół za mocny na I ligę,‭ ‬a za słaby na superligę.‭ ‬Tak było podczas pierwszego podejścia legionowian na krajowe salony.‭ ‬Teraz mamy powrót do superligi‭ ‬i…
-‭ … ‬i wydaje mi się,‭ ‬na podstawie rozegranych sparingów,‭ ‬czy to z Pogonią,‭ ‬Kwidzynem,‭ ‬Opolem czy Azotami Puławy,‭ ‬że tak bardzo od tej superligi nie odstajemy.‭ ‬Wierzę,‭ ‬jestem przekonany,‭ ‬że tym razem skutecznie powalczymy o utrzymanie w superlidze,‭ ‬zaprzeczymy przytoczonej tu opinii jakoby KPR był za mocny na I ligę,‭ ‬a za słaby na krajową ekstraklasę.

Rozmawiał:‭ Jerzy Buze

Zdjęcie: ‬fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *