PIŁKA RĘCZNA. Brawo, brawo, brawo! Piąta wygrana KPR Legionowo

2020-10-27 8:20:17

Panowie, kto ma piłkę? Fot. fotoMiD

Piąty mecz, piąta wygrana pierwszoligowych szczypiornistów KPR Legionowo w rozgrywkach sezonu2020/2021. W sobotę, w legionowskiej Arenie, podopieczni trenerskiego duetu M. Smolarczyk – M. Prątnicki pokonali akademików z Białej Podlaskiej 32-29 (18-15)

Mecz pretendentów do czołowej czwórki rozgrywek stał na dobrym, jeśli nie bardzo dobrym poziomie. Pozornie inicjatywa należała przez większość spotkania do gospodarzy, ale ekipa trenera S.Bodasińskiego do samego końca nie składała broni. Emocji, szczególnie w dwóch ostatnich minutach było więc sporo. Nasz zespół nadal bez M.Kostro (był już na ławce, ale w spotkaniu nie zagrał), M.Chabiora i dodatkowo K. Wołowca. Swoje kadrowe kłopoty mieli też goście, którzy w sobotę po 21 minutach musieli radzić sobie bez kołowego, usuniętego z boiska (czerwona kartka) Ł.Kandora. Pierwszy kwadrans spotkania zacięty, według scenariusza – gol za gol, Potem legionowianie zaczęli odjeżdżać rywalom, grając na coraz wyższym stopniu skuteczności i mając w swojej bramce doskonale dysponowanego tego dnia młodziutkiego Kacpra Zacharskiego. Zespół z Podlasia zdołał jednak w końcówce pierwszej odsłony zniwelować trochę pięciobramkowe „manko” (12-7), schodząc na przerwę tylko z trzema golami różnicy. Nasi piłkarze drugą połówkę zaczęli od mocnego uderzenia. zrobiło się 24-18, potem 26-21 i …goście zaczęli odrabiać straty. Uaktywnił się ich as atutowy, rozgrywający Michał Bekisz (wychowanek KPR Legionowo zresztą. Ach, gdyby tak Michał w grał naszych barwach!), także Bartłomiej Mazur. Wydawało się, że bezpieczna jeszcze w 52. minucie przewaga (30-24), na dwie minuty przed końcem meczu stopnia jednak do jednej bramki (30-29). Najpierw K.Ciok nie wykorzystał rzutu karnego i …”zrobiło się” stykowo.

Na szczęcie doświadczenie legionowskich rutyniarzy wzięło górę. Obrona Tomasza Szałkuckiego, bramka Kamila Cioka, potem gol Michała Prątnickiego. UFF, było gorąco, jednak po końcowej syrenie bardzo emocjonalnie przeżywający mecz legionowski prezes Dominik Brinovec mógł ze słowami „Brawo Panowie, brawo!” podbiec do swojego zespołu z gratulacjami. KPR Legionowo – AZS AWF Biała Podlaciska 32-29 (18-15). KPR: Zacharski, Szałkucki – Brzeziński (3),Fąfara (5),Prątnicki(5), Kasprzak (6), Ciok (10), Śliwiński (2), Brinovec (1), Podobas, Murzec. Dla gości najwięcej bramek zdobyli: 11-M.Bekisz 4- B.Mazur. Inne wyniki tej kolejki: MKS Wieluń – Mazur Sierpc 33-18, AZS UW Warszawa – Uniwersytet Radom 22-30, Jurand Ciechanów – Azoty II Puławy 34-18. W tabeli prowadzą dwa niepokonane do tej pory zespoły: MKS Wieluń i KPR Legionowo. (jb)