PIŁKA RĘCZNA. Był bramkarz…

2015-08-06 12:24:58

Jak już informowaliśmy(„MTiO” nr 30) od 15 lipca przygotowania do nowego sezonu w PGNiG Superlidze rozpoczęli szczypiorniści KPR Legionowo. Kadra zespołu była na pierwszych zajęciach już w zasadzie skompletowana, choć trener Robert Lis nie ukrywał, że do pełni szczęścia brakuje mu jeszcze drugiego bramkarza i silnego obrotowego.

Poszukiwania trwają. Niecierpliwi kibice obserwujący zajęcia drużyny w Arenie Legionowo, także na obiektach miejskiego stadionu, są nawet przekonani, że widzieli już dwóch brakujących kandydatów na wakujące pozycje. Zarząd klubu nie potwierdza tych rewelacji, ale… Wszystkowiedzący podają już nawet nazwisko bramkarza, który obok Mikołaja Krekory, strzegł będzie legionowskiej bramki w nadchodzącym sezonie. Chodzi o serbskiego, 30-letniego golkipera Tomislava Stojkovicia. Nazwisko Stojković jest doskonale znane sympatykom krajowego handballu. Co prawda chodzi przede wszystkim o Rastko Stojkovicia, byłego obrotowego z Vive Targów Kielce, ale Tomislav Stojković to też znana i uznana postać, choć nie rodzina Rastko. Wychowanek Partizana Belgrad, mający za sobą także reprezentacyjne występy, dał się poznać kibicom z dobrej strony, broniąc przez dwa sezony bramki Gaz-System Pogoni Szczecin. W niejednym meczu potrafił, jak to się obrazowo określa – zamurować bramkę portowcom. Czy Tomislav przywdzieje legionowskie barwy? Ostatnio grał za Odrą, w barwach jednego z niemieckich klubów.
W Legionowie widziano także nie mniej znanego obrotowego, ale w tym przypadku podanie choćby jego inicjałów, mogłoby być dla wielu, z różnych względów – szokiem.
Mamy nadzieję, że klubowi działacze w najbliższym czasie potwierdzą lub zaprzeczą, że KPR Legionowo ma już brakujące ogniwa (bramkarza i obrotowego) w swym składzie.

(jb)

Zdjęcie: archiwum Pogoń Szczecin

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *