PIŁKA RĘCZNA. Drugi mecz, pierwsza wygrana – KPR Legionowo – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 32-23 (14-10)

2018-10-04 12:12:20

Michał Prątnicki dyrygował zespołem, zdobył też najwięcej dla drużyny, bo osiem bramek

W swoim drugim spotkaniu sezonu 2018/2019 pierwszoligowi szczypiorniści (grupa ”C”) KPR Legionowo odnieśli pierwsze zwycięstwo. W niedzielę, w Arenie Legionowo podopieczni trenera Marcina Smolarczyka pokonali zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego 32-23 (14-10)

Dziwięciobramkowe saldo dodatnie naszej drużyny mówi w tym meczu w zasadzie wszystko, choć w jego pierwszej odsłonie nasz zespół trochę „się męczył” za ambitnie grającą drużyną gości. W 11 minucie był remis 5-5,, cztery minuty później goście wyszli nawet na prowadzenie (7-6), ale w końcówce pierwszej połowy , nasza drużyna grająca już z Michałem Prątnickim i Kamilem Ciokiem odskoczyła przeciwnikom na cztery bramki różnicy.
W drugich trzydziestu minutach nasi z mozołem starali się tę przewagę powiększać. Popełniali jednak sporo błędów, nie wykorzystywali pojedynków sam na sam z bramkarzem gości Michałem Piątkowskim, więc dopiero w ostatnich 10 minutach przewaga KPR zaczęła się powiększać. Spora w tym zasługa legionowskiego bramkarza Marcina Węgrzyna. Także najlepszego strzelca w tym meczu naszej drużyny ,kapitana M. Prątnickiego. Trzy bramki pod rząd zdobył skrzydłowy Michał Igansiak ożywił się w drugiej połowie Filip Fąfara. Wystarczyło to na pokonanie zespołu z Ostrowca dziewięcioma bramkami, ale stylem i poziomem tego meczu trudno się zachwycać. Cóż, to tylko I liga ławka rezerwowych legionowian ubożuchna. Poza tym – zwycięzców podobno się nie osądza.
Zapewne osobny temat to… sędziowanie w I lidze. Niedzielne spotkanie nie było brutalne, ale koedukacyjna dwójka arbitrów gwizdała, rozdawała upomnienia kary, dyktowała karne chyba na akord. „Czerwień” ujrzeli dwaj legionowscy szczypiorniści (P. Gawęcki i F. Brinovec), a w samej końcówce po podpowiedzi delegata związku z sędziowskiego stolika, także jeden z gości.

Po dwóch kolejkach spotkań w I lidze (gr. „C”) z kompletem dwóch zwycięstw prowadzą zespoły MTS Chrzanów i AZS AWF Biała Podlaska. KPR Legionowo jest na trzecim miejscu (bramki: 56-50) w grupie drużyn z jednym zwycięstwem i porażką. W następnej kolejce nasza drużyna wybiera się na mecz wyjazdowy z SPR Tarnów (sob. godz. 18).

KPR Legionowo – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 32-23 (14-10). KPR: Węgrzyn, Wyrozębski – Grabowski (7), Fąfara (4), Prątnicki (8), Filipowicz (5), Ciok, Gawęcki, Brinovec (1), Ignasiak (4), Niedziółka (3), Bielawski.