PIŁKA RĘCZNA. KPR nadal liderem. Dwa kolejne zwycięstwa

2021-04-28 12:41:57

Rozgrywający Filip Fąfara był najskuteczniejszym legionowskim żądłem w dwóch ostatnich meczach. Żądlił rywali głównie strzałami z dystansu. W obu spotkaniach zdobył ł łącznie 16 bramek

W ubiegłym tygodniu pierwszoligowi piłkarze ręczni KPR Legionowo odnieśli dwa kolejne zwycięstwa. Czternaste i piętnaste. Oba po zaciętej walce, oba „wyszarpane” w końcówkach spotkań. Bardzo cenne, bo dzięki nim nasza drużyna jest nadal liderem zbliżającego się do końca sezonu 2020/2021

Późnym wieczorem w środę zespół trenerskiego duetu Marcin Smolarczyk – Michał Prątnicki wygrał zaległe, domowe spotkanie z rezerwami Orlenu Wisły Płock 30-28 (14-14). Młody zespół płocczan tradycyjnie już postawił naszej drużynie trudne warunki gry. Szybko odpowiedział na dwie pierwsze legionowskie bramki meczu, przejął inicjatywę w spotkaniu. Do 25. minuty pierwszej połowy zespół byłego reprezentanta Polski, trenera Zbigniewa Kwiatkowskiego prowadził czterema golami (14-10) i tylko dzięki udanemu finiszowi nasz zespół schodził na przerwę z remisem. Wyrównana, zacięta walka „na styk” trwała również w drugich 30.minutach. Nasi piłkarze doprowadzili na dwie minuty przed końcem do remisu (28:28), po bramce Maksymiliana Śliwińskiego, a dwa decydujące ciosy przesądzające o losach meczu zadali Filip Fąfara i Kamil Ciok.
KPR Legionowo – Orlen II Wisła Płock 30-28(14-14). KPR: Szałkucki, Węgrzyn – Fąfara (8), Ciok (4), Śliwiński (4), Chabior (3), Podobas (3)Brzeziński (2), Kasprzak (2)Prątnicki (2), Brinovec (1), Lewandowski (1), Murzec, Brzozowski. Dla gości najwięcej bramek zdobyli: 9 – Mateusz Fuksiński, 5 – Dawid Zadrożny, 4 – Jakub Goleniewski.
Sobotnie spotkanie w Łodzi, z aspirującą do czołowych lokat Anilaną, tylko po pierwszym kwadransie (8-4 dla KPR) nasi szczypiorniści zdawali się mieć pod kontrolą. Gospodarze zaczęli jednak szybko odrabiać straty m.in. dzięki doskonałej postawie swego bramkarza Damiana Chmurskiego i na przerwę to oni schodzili z jednobramkową zaliczką (12-11).
Walka „na noże” rozgorzała w drugiej połowie. Wynik oscylował koło remisu i dopiero w samej końcówce spotkania dzięki bramce prawoskrzydłowego Miachała Murca, potem golu niezawodnego tego dnia Filipa Fąfary, także bardzo dobrej postawie w bramce Tomasza Szałkuckiego, naszej drużynie udało się odskoczyć rywalom na dwie bramki różnicy. Karny dla gospodarzy był już tylko kosmetyką zwycięskiego wyniku końcowego 26-25 dla KPR Legionowo. UFF, brawo Panowie!
Anilana Łódź – KPR Legionowo 25-26 (12-11). Szałkucki, Węgrzyn – Brzeziński (2), Podobas (2), Prątnicki (3), Kasprzak (2), Fąfara (8).Ciok (4), Chabior (2), Murzec (3), Śliwiński, Dla gospodarzy najwięcej bramek zdobyli: 6 – Bartosz Pawlak, po 5 – Szymon Krajewski i Kamil Katusza.