PIŁKA RĘCZNA. Nie dali rady -KSZO Odlewnia Ostrowiec ŚW. – KPR Legionowo 32-30 (17-16)

2019-02-12 3:30:53


Od porażki rozpoczęli piłkarze ręczni KPR Legionowo rundę rewanżową rozgrywek I ligi (gr.”C”) sezonu 2018?2019 . W sobotę, w Ostrowcu Świętokrzyskim ulegli miejscowej drużynie KSZO Odlewnia 30-32(16-17). Walczyli, ale w dziesięciu (w tym dwóch bramkarzy) więcej zdziałać nie mogli

W Ostrowcu nasi szczypiorniści rozpoczęli nawet obiecująco. Mecz otworzyła bramka Filipa Fąfary. Jeszcze w 10.minucie,po golu Wiktora Jędrzejewskiego było 5-4 dla KPR Legionowo. Generalnie, wyrównana ( na” styk”) pierwsza połowa meczu, zakończyła się jednak jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy (17-16) po golu ich najlepszego strzelca w tym meczu Kacpra Grabowskiego.

Gospodarze „odjechali” naszej drużynie miedzy 35 a 48 minutą spotkania, kiedy ich przewaga wzrosła z jednej do sześciu bramek (28-22). Końcówka spotkania to ambitna pogoń naszej drużyny. KPR, grający jak zawsze „z serduchem” , dwie minuty przed końcem meczu zdołał dopaść gospodarzy na dwie bramki różnicy(30-28) i napędzić im sporo strachu. Na więcej naszej drużyny, grającej w zasadzie bez ławki rezerwowych, jedną ósemką, stać już niestety nie było. Gospodarze zagarnęli komplet punktów.

Mimo tej porażki, po raz kolejny powtórzę – chwała zwyciężonym. Jestem pod dużym wrażeniem postawy drużyny trenera Marcina Smolarczyka, która w takich a nie innych okolicznościach finansowo-kadrowych podejmuje walkę, nie oddaje rywalizacji walkowerem. W Ostrowcu nasi szczypiorniści musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Macieja Filipowicza i Frenki Brinovca, także bez Michała Ignasiaka, który na treningu skręcił kostkę. Do zespołu co prawda powrócił na szczęście Paweł Gawęcki, ale grać przez 60 minut z jednym kołowym, jednym skrzydłowym, dwoma zestresowanymi młodziutki mi bramkarzami – w sporcie ekspansywnym jakim jest szczypiorniak – to nie lada wyczyn.

W najbliższą niedzielę (godz.6) KPR Legionowo podejmuje lidera z Tarnowa. Trzy dni później w środę, także w Legionowie zaległy mecz z 12. kolejki z rezerwami Orlenu Wisły Płock.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – KPR Legionowo 32-30 (17-16). KPR: Węgrzyn, Wyrozębski – Grabowski (10), Cik (6), Fąfara (5), Prątnicki (5), Jędrzejewski (3), Bielawski (1), Gawęcki, Suliński. Dla gospodarzy najwięcej bramek zdobyli: 11- Kacper Grabowski, po 5 – Mateusz Bysiak i Łukasz Telka.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *