PIŁKA RĘCZNA. Niepokonani! Dwa zwycięstwa na koniec

2020-12-15 4:46:05

Rehabilitant Mateusz Chabior ostatni mecz zagrał jeszcze w czasie gdy na meczach bywała publiczność

Z kompletem dziesięciu zwycięstw zakończyli rundę pierwszą sezonu 2020/2021 pierwszoligowi piłkarze ręczni KPR Legionowo! Podopieczni trenerskiego duetu Marcin Smolarczyk – Michał Prątnicki w ubiegłym tygodniu odnieśli dwa zwycięstwa z płockimi rywalami. Najpierw w środę w zaległym, wyjazdowym meczu pokonali jedną bramką rezerwy Orlenu Wisły (21-20), aby w niedzielę już w swojej hali rozprawić się z zespołem SMS ZPRP Płock 37-25(16-16). Na półmetku rozgrywek nasz zespół z dziewięcioma punktami przewagi prowadzi przed MKS Wieluń

Przed tymi dwoma ostatnimi meczami sympatycy KPR Legionowo z góry dopisywali naszej drużynie kolejne dwa zwycięstwa, jakby zapominając, że w sporcie bywają niespodzianki, a rezerwiści superligowej Wisły Płock byli ostatnio dla naszego zespołu niewygodnym rywalem. Nie inaczej było w ostatnią środę w Płocku.

Jedną bramką

Drugi zespół Orlenu Wisły Płock, zajmujący w tabeli przedostatnie miejsce, w spotkaniu z legionowskim liderem był bliski sprawienia sporej niespodzianki. Niemal przez cały mecz, zespół prowadzony aktualnie przez byłego reprezentanta kraju, wicemistrza świata Zbigniewa Kwiatkowskiego, prowadził wyrównaną walkę z naszą drużyną. KPR-owi wyraźnie tego dnia „nie szło”, a gospodarze „gryźli” parkiet, mieli sposób na nasz zespół.
Orlen do przerwy prowadził jednym golem (12-11) i zwietrzył swą szansę. Tym bardziej, że jeszcze pod koniec pierwszego kwadransa drugiej odsłony, w wyniku gradacji kar, z boiska „wyleciał” Filip Fąfara i naszej drużynie z jeszcze większym mozołem przyszło zdobywanie bramek. Ciężar strzelania goli w końcówce meczu wziął więc w swe ręce grający trener Michał Prątnicki, ale i tak miejscowi na trzy minuty przed końcem meczu prowadzili jedną bramką. Ostatecznie wojnę nerwów lepiej wytrzymała nasza drużyna, a bramkarz Kacper Zacharski w ostatniej akcji spotkania uratował nasz zespół przed… remisem. Uff, brawo Kacper, brawo zespół. Wygrać mecz, w którym w zasadzie nic się nie układa to – sztuka!
Orlen Wisła II Płock – KPR Legionowo 20-21(12-11). KPR: Zacharski – Śliwiński(4),Kasprzak (3), Prątnicki (8), Ciok (4), Fąfara (1), Wołowiec (1), Brzeziński, Brinovec, Murzec, Lewandowski. Dla gospodarzy najwięcej bramek zdobyli: 5 – Igor Helwak, 4 – Kacper Wawszczak, po 2 – Karol Mokrzki i Mateusz Dybiec.

Remis do przerwy

W niedzielnym, ostatnim tegorocznym spotkaniu przeciwko outsiderowi rozgrywek, wolne otrzymali podstawowi, najbardziej obciążeni grą piłkarze KPR Legionowo. Nie wystąpili więc: bramkarz Tomasz Szałkucki, rozgrywający Michał Prątnicki i Kamil Ciok, oraz obrotowy Tomasz Kasprzak. Za to szansę na grę otrzymali ci, którzy w tym sezonie na parkiecie zaliczyli po kilka lub kilkanaście minut. M.in. bramkarz Marcin Węgrzyn, który początkowo nie mógł grać, bo nie miał formalnego zezwolenia z macierzystego klubu z Kielc, także młodziutki obrotowy wychowanek klubu Sławomir Lewandowski, rozgrywający Adrian Brzozowski, skrzydłowy Maksymilian Śliwiński próbował swych sił na pozycji rozgrywającego, pojawił się też na parkiecie rehabilitant Mateusz Chabior, który w niedzielę był najlepszym strzelcem drużyny, zanotował też sporo asyst. Prezes KPR Legionowo, Dominik Brinovec chwali wszystkich tych, którzy zagrali w tym meczu, korzystając z szansy otrzymanej przez szkoleniowców. Czasami nawet chcieli się aż za bardzo wykazać…
Młodziutki zespól nastolatków z płockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, choć rozpoczął 0d 1-5, dzielnie trzymał się do przerwy, remisując w Legionowie. Potem wszystko potoczyło się zgodnie „z planem”. Górę, mimo kilku dublerów, wzięło większe doświadczenie legionowskiego zespołu, który z każdą minutą drugiej połowy uzyskiwał nad młokosami coraz większą przewagę.
KPR Legionowo – SMS ZPRP Płock 37-25 (16-16). KPR: Węgrzyn, Zacharski – Brzeziński (2), Podobas(3),Brzozowski (2), Kostro (2), Murzec (4), Fąfara (5), Śliwiński (5), Lewandowski (2), Brinovec(2), Wołowiec (3), Chabior(7)
Rozgrywki I ligi (gr.C) rundy rewanżowej mają być wznowione według terminarza rozgrywek w drugiej połowie stycznia 2021 roku.