Facebook


PIŁKA RĘCZNA. Nowy duet trenerski – Smolarczyk & Prątnicki

2020-07-24 11:19:21

Fiaskiem zakończyły się marzenia lokalnych sympatyków handballu o powrocie KPR Legionowo na krajowe salony. Na kilka dni przed rozegraniem przegranego, barażowego spotkania naszej drużyny z KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski, komisja licencyjna PGNIG Superligi ogłosiła, że bez względu na wynik, oba nie zagrają w sezonie 2020/2021 w najwyższej, krajowej klasie rozgrywkowej

Rozczarowanie było spore, pojawiły się nawet głosy, że to koniec szczypiorniaka w Legionowie. Na szczęście „krakanie” nie znajduje potwierdzenia w faktach i z początkiem sierpnia piłkarze ręczni KPR Legionowo podejmują przygotowania do nowego, pierwszoligowego sezonu. Rozpoczną je z nowym duetem szkoleniowców u steru, bowiem zarząd klubu nie przedłużył umowy z grającym trenerem Krzysztofem Lipką na kolejny sezon. Zamiast więc trenerskiego duetu Lipka- Smolarczyk leginowski zespół poprowadzi trenerski duet Marcin Smolarczyk – Michał Prątnicki. Obaj ponowie związani są z Klubem Piłki Ręcznej Legionowo od lat, doskonale znają realia i warunki sportowo –finansowe w jakich musi działać klub. Dodajmy od razu, że M.Prątnicki będzie łączył obowiązki szkoleniowca z czynnym wspieranie kolegów w czasie meczu. Innymi słowy – Pan Michał będzie grającym szkoleniowcem.

Co z zespołem „pobijanym” przede wszystkim psychicznie po nieudanym podejściu do superligi? Jak zapewnia prezes KPR Legionowo, Dominik Brinovec drużyna na szczęście nie rozleciała się i chce w kolejnym sezonie podjąć kolejne wyzwanie. Ruchy kadrowe w zespole, w związku z okrojonym budżetem, będą, ale już dziś wiadomo, że trzon zespołu zostaje nienaruszony. Dalej legionowskie barwy reprezentować więc będą bramkarze Szałkucki i Węgrzyn, także tacy zawodnicy z pola jak: Kasprzak, Podobas, Ciok, Fąfara, Wołowiec, Chabior, Kostro, E. Bielawski czy wspomniany już wcześniej grający trener M.Prątnicki, oraz wracający do zespołu po kontuzjach – F. Brinovec i Miecznikowski. Jak z powyższego wynika nie zobaczymy już w legionowskich barwach m.in. Macieja Filipowicza i Damiana Sulińskiego. Dołączy natomiast do zespołu 2-3 nowych, młodych i perspektywicznych graczy, głównie skrzydłowych, których nazwisk prezes D. Brinbovec nie chce jeszcze ujawniać. Szef legionowskiego klubu wierzy, że zespół w nowym sezonie poradzi sobie, równie dobrze jak w ubiegłym.
Ten nowy sezon rozpoczynający się 19 września br. będzie rozgrywany w nowej formule. Pierwsza liga została podzielona na cztery gry i KPR Legionowo trafił do grupy „C” razem z następującymi zespołami: AZS AWF Biała Podlaska, Jurand Ciechanów, Anilana Łódź, Orlen Wisła II Płock, KS Azoty Puławy II, Uniwersytet Radom, MKS Mazur Sierpc, AZS UW Warszawa, MKS Wieluń. Po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup pierwszoligowych utworzą w sezonie 2021/2022 jedną, główną grupę pierwszoligową. Jest więc o co się bić i rywalizować.
Nasz zespół najbliższy sezon ma rozpocząć 19 września meczem wyjazdowym z rywalem zza stołecznej miedzy, czyli AZS UW Warszawa. Przeciwnicy mają już zagrać w składzie m.in. z Krzysztofem Lipką i …Witkiem Titowem(!). Tydzień później KPR Legionowo zagra u siebie z Jurandem Ciechanów.

 Fot. KPR Legionowo, Nowy duet trenerski KPR Legionowo: Marcin Smolarczyk i Michał Prątnicki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *