PIŁKA RĘCZNA. Piąte zwycięstwo. Azoty II Puławy – KPR Legionowo 27-34(14-22)

2019-11-14 8:40:00

Kamil Ciok zdobył w Puławach dziewięć bramek

Pierwszoligowi szczypiorniści KPR Legionowo, w swym szóstym meczu sezonu 2019/2020, odnieśli piąte zwycięstwo. Tym razem nasz zespół wygrał w sobotę w Puławach, z rezerwami miejscowych Azotów różnicą siedmiu bramek

Patrząc na osiągnięcia obu drużyn w tym sezonie ten mecz, z legionowskiej perspektywy, trzeba było rozegrać i wygrać. Nasi tak to właśnie zrobili: przyjechali, zobaczyli zwyciężyli, kontrolując spotkanie od samego początku aż do jego końca. Co prawda przez pierwszych 20 minut przewaga naszego zespołu była niewielka, prowadzili tylko 11-8, ale potem Ciok, Fąfara. Filipowicz i spółka odjechali rywalom na osiem bramek.
W drugiej połowie tylko przez kilka minut (między 41 a 49) można było odnieść wrażenie, że ambitni gospodarze odrabiają straty, bo zrobiło się tylko 21-26. Za chwilę jednak wszystko wróciło do normy. Legionowianie prowadzili ośmioma bramkami (21-29) i kontrolowali wydarzenia na parkiecie do samego końca.
Po tym zwycięstwie KPR legionowo z 15 punktami (bramki: 194-163) zajmuje czwarte miejsce w tabeli grupy „C” I ligi. Na prowadzeniu studenci z Białej Podlaskiej (18 pkt), przed Padwą Zamość (17 pkt.) i Czuwajem Przemyśl ( 15 pkt.). W najbliższą sobotę (godz. 18) w DPD Arenie Legionowo pierwszoligowe derby Mazowsza: KPR Legionowo – AZS UW warszawa. Warto to zobaczyć, bo podobno derby rządzą się swoimi prawami.
Azoty II Puławy – KPR L:legionowo 27-34(14-22). KPR: Szał kucki, Węgrzyn – Kostro (6), Fąfara (6), Ciok (9), Wołowiec(3), Olkowski (1), Suliński (1), Filipowicz(3), Chabior (2), Lewandowski (2), E. Bielawski (1), J. Bielawski. Dla gospodarzy najwięcej bramek zdobyli: 8 – Mateusz Flont, 7- Krzysztof Janicki,