PIŁKA RĘCZNA. Podwójna wrzutka

2015-12-01 11:39:31

Szczypiorniści KPR RC Legionowo pierwsi w tym meczu zdobyli gola i choć raz w tym spotkaniu byli na prowadzeniu. Paweł Gawęcki przymierzył tak, że Marcin Wichary był bez szans. Nasi dzielnie trzymali się przez pierwsze 10 minut spotkania (3-4, 4-5), po czym „Nafciarze” zaczęli udowadniać, kto jest kto w tej rywalizacji. W 20. min. było już 14-8, a pięć minut później, nawet 19-11 dla faworytów. Ostatecznie pierwsze 30 minut zakończyło się siedmiobramkową przewagą gospodarzy i zachodziły obawy, że w drugiej odsłonie wynik może był jeszcze bardziej niekorzystny dla gości.
Na szczęście nic takiego się nie stało. Nasi nadal trzymali się dzielnie. Mogły podobać się zarówno „bomby” Gawęckiego i Witka Titova, indywidualne akcje Michała Prątnickiego, także pojedynki legionowskiego bramkarza Tomislava Stojkovicia z reprezentacyjnym skrzydłowym Michałem Daszkiem, a na dodatek, niejako na deser, legionowianie przy stanie 16-23 zdobyli efektownego gola, który zostanie w pamięci oglądających.

Kontrę naszej drużyny rozpoczął P. Gawęcki. Podał na koło do Kamila Cioka, który markując rzut, odegrał także na koło do będącego z drugiej strony w powietrzu Michała Prątnickiego. Gol tego drugiego, w zasadzie do pustej bramki, bo bramkarz nie zdążył się przemieścić, wywołał oklaski na trybunach i wspomniane, „ochy” i „achy” polstatowskich komentatorów. Tzw. podwójną wrzutkę nasi szczypiorniści demonstrowali już z powodzeniem w rozgrywkach pierwszoligowych, zaaplikowanie jednak takiego gola „Nafciarzom” musi budzić uznanie.

Cały mecz w Płocku do końca kontrolowali już oczywiście gospodarze. M.in. dlatego, że popełnili w czasie meczu mniej błędów własnych i ich atutem (w odróżnieniu od naszego zespołu) była gra skrzydłami. Nasi starali się nie dopuścić do dwucyfrowej przewagi i ostatecznie im to się udało. Ba, wygrali nawet (13-12) drugą połowę. Te powyższe słowa są oczywiście, ku pokrzepieniu serc legionowskich fanów handballu, bo przed naszym zespołem spotkania niezwykle ważne dla układu tabeli, a więc i losów naszej drużyny w całym sezonie 2015/2016.

Orlen Wisła Płock – KPR RC Legionowo 33-27 (21-14). KPR: Stojković, Krekora – Kowalik, Titow (7), Prątnicki (5), Kasprzak (6), Gawęcki (8), Ciok, Mochocki (1), Bożek, Brinovec, Twardo, Płócienniczak.
Dal gospodarzy najwięcej bramek zdobyli: 10 – M. Daszek, 8 – Valentin Ghionea, 5 – Ivan Nikcević.

PGNiG Superliga mężczyzn

Wyniki 13. kolejki:
Orlen Wisła – KPR Legionowo 33-27, Gwardia – Pogoń 24-23, Zagłębie – Vive 28-32, MMTS – Stal 28-27, Śląsk – Azoty 27-38, Chrobry – Górnik (1 grudnia)

1. Vive Turon Kielce 25 (12-1-0) 469-342
2. Orlen Wisła Płock 24 (12-0-1) 422-309
3. Azoty Puławy 22 (11-0-2) 414-358
4. MMTS Kwidzyn 15 (7-1-5) 353-367
5. Pogoń Szczecin 11 (5-1-7) 340-347
6. Gwardia Opole 11 (5-1-7) 323-352
7. KPR RC Legionowo 10 (5-0-8) 344-363
8. Chrobry Głogów 10 (4-2-6) 297-310