PIŁKA RĘCZNA. Połówka to za mało

2017-03-21 11:02:34

Gdyby spotkania w piłce ręcznej trwały tylko po 30.minut szczypiorniści KPR RC Legionowo mieliby w rozgrywkach PGNiG Superligi kolejne punkty. Pomorzyć dobra rzecz, jednak połówka to za mało. Zarówno w środę w Zabrzu, jak i w sobotę w Arenie Legionowo w drugich częściach meczu do głosu doszli rywale. Dzielni, przetrzebieni kadrowo podopieczni trenerów Roberta Lisa i Marcina Smolarczyka nie byli w stanie utrzymać korzystnych rezultatów z wyżej notowanymi rywalami.

Walczyli – polegli, bo sił nie starczyło, gdy przeciwnicy, dysponujący dłuższymi ławkami, podkręcili tempo.

LEGIONOWO,  18.03.2017 MECZ 23. KOLEJKA PGNIG SUPERLIGA MEZCZYZN PILKA RECZNA SEZON 2016/17 --- MEN'S HANDBALL TOP LEAGUE MATCH: KPR RC LEGIONOWO - VIVE TAURON KIELCE    NZ KAROL BIELECKI FOT. DOMINIK BUZE/FOTOPYK

Karol Bielecki strzelił legionowianom sześć bramek Fot. fotoMiD

Wyczyn Marka Daćko
Mecze NMC Górnika Zabrze z naszym zespołem mają w ostatnim czasie swoją dramaturgię. Podobnie było w środę, gdy nasz zespól prowadził do przerwy różnicą trzech bramek (15-12).Nasi agresywnie, dobrze grali w obronie, cudów w bramce dokonywał Mikolaj Krekora, skuteczni byli jego koledzy w ataku, zwłaszcza Tomasz Kasprzak, Witek Titow, Michał Prątnicki. Zanosiło się na niespodziankę, ale w przerwie doświadczony trener zabrzan Ryszard Skutnik, potrafił na tyle zmobilizować swoją drużynę, że ta nie tylko w kwadrans odrobiła straty bramkowe i to z nawiązką. Naszym wojownikom najzwyczajniej w świecie zabrakło sił. Tzw. dzień konia w zabrskim zespole miał reprezentacyjny obrotowy Marek Daćko, który zdobył w tym spotkaniu aż 14 bramek, co jest rekordowym wyczynem a aktualnych rozgrywkach naszej handballowej ekstraklasy.

LEGIONOWO,  18.03.2017 MECZ 23. KOLEJKA PGNIG SUPERLIGA MEZCZYZN PILKA RECZNA SEZON 2016/17 --- MEN'S HANDBALL TOP LEAGUE MATCH: KPR RC LEGIONOWO - VIVE TAURON KIELCE    NZ TOMASZ MOCHOCKI  PATRYK WALCZAK FRANCI BRINOVEC FOT. DOMINIK BUZE/FOTOPYK

Reprezentacyjnego kołowego Patryka walczaka próbują zatrzymać Tomasz Mochocki i Frenci Brinovec Fot. fotoMiD

NMC Górnik Zabrze – KPR RC Legionowo 31-27 (12-15). KPR: Stojković, Krekora – Ignasiak, Prątnicki (5), Mochocki (1), Suliński (2), Kasprzak (6), Titow(9), Brinovec, Ciok(3), Gumiński. Dla wygranych najwięcej bramek zdobyli: 14 – M. Daćko, 4 – B. Tomczak i po 3 – M. Tokaj i A. Tatrincew.

LEGIONOWO,  18.03.2017 MECZ 23. KOLEJKA PGNIG SUPERLIGA MEZCZYZN PILKA RECZNA SEZON 2016/17 --- MEN'S HANDBALL TOP LEAGUE MATCH: KPR RC LEGIONOWO - VIVE TAURON KIELCE    NZ MICHAL PRATNICKI PIOTR CHRAPKOWSKI FOT. DOMINIK BUZE/FOTOPYK

Michał Prątnicki w kleszczach Piotra Chrapkowskiego Fot. fotoMiD

Brawa na stojąco
Na sobotnie spotkanie do Legionowa kielecki mistrza kraju przyjechał bez Jureckiego i Lijewskiego, ale za to z innymi swoimi gwiazdami i rekonwalescentem niemieckim skrzydłowym Tobiasem Reichmanem. Niesiony dopingiem wypełnionej niemal po brzegi Areny (był m.in. wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski) nasz zespół do przerwy dzielnie stawiał się domina torowi krajowych rozgrywek. Podopieczni Talanta Dujszejbajewa niemal w ostatniej chwili przed przerwą zdołali doprowadzić do remisu (15-15). Tuż po przerwie wystarczyły 2-3 dobre interwencje Sławomira Szmala w kieleckiej bramce i faworyt stopniowo zaczął przejmować kontrolę nad spotkaniem. W swoim stylu rzucali bramki Karol Bielecki, Julien Aquinagalde, Darko Djukić, Paweł Paczkowski, czy wspomniany wcześniej T. Reichman. Nasi odgryzali się jak mogli. Gole Michała Prątnickiego, Tomka Mochockiego, walka na kole Tomasza Kasprzaka – też niczego sobie. Było kilka parad bramkarskich, strzałów po których „trzeszczały” bramki. Mecz był czysty z niewielką ilością kar (wykluczeń) z obu stron, a na dodatek Kluby Kibiców obu drużyn dały pokaz zorganizowanego dopingu. Gdyby nie pomeczowe prowokacje kieleckich kibiców – jak poinformowano na portalu internetowym Łączy nas Legionowo – można by napisać: sportowe widowisko na najwyższym poziomie. Nic więc dziwnego, że publiczność pożegnała obie drużyny owacją na stojąco. Przegrani nie mieli się czego wstydzić, zwycięzcy potwierdzili renomę najlepszego klubowego teamu w Europie, w ubiegłym sezonie.

LEGIONOWO,  18.03.2017 MECZ 23. KOLEJKA PGNIG SUPERLIGA MEZCZYZN PILKA RECZNA SEZON 2016/17 --- MEN'S HANDBALL TOP LEAGUE MATCH: KPR RC LEGIONOWO - VIVE TAURON KIELCE    NZ  PIOTR MALACHOWSKI  FOT. DOMINIK BUZE/FOTOPYK

Sobotni pojedynek oglądała silna grupa polskich dyskoboli z wicemistrzem olimpijski z Rio, Piotrem Małachowskim (n/z) oraz Bratłomiejem Stójem na czele. Ten drugi przedstawił się legionowskiej publiczności w przerwie meczu w krótkiej rozmowie ze spikerem zawodów. Fot. fotoMiD

KPR RC Legionowo – Vive Tauron Kielce 24-32 (15-15). KPR: Krekora, Stojković – Gumiński (1), Ciok (1), Prątnicki (7), Kasprzak (7), Titow (5), Mochocki (2) Suliński (1), Brinovec, Ignasiak. Dla gości najwięcej bramek zdobyli: 6 – K. Bielecki i D. Djukić, 5 – J. Aquinagalde, po 4 – P. Paczkowski i T. Reichman.