PIŁKA RĘCZNA. Powalczyli, przegrali….

2017-03-14 9:51:05

W 21.kolejce PGNiG Superligi legionowscy szczypiorniści przegrali w Opolu z miejscową Gwardia 23-25 (11-11). Mecz był, podobnie jak ten jesienny, legionowski pojedynek między tymi drużynami (26-25 dla Gwardii) zacięty, twardy ale ponownie górą w nim byli rywale. Drużyna trenera Rafała Kuptela w sobotę wygrała dwoma bramkami, udźwignęła rolę faworyta tego meczu.

W tym spotkaniu walki gra obronna odgrywała niebagatelną role, a bramkarze obu drużyn (przede wszystkim Adam Malcher i Tomislav Stojković) byli pierwszoplanowymi postaciami swych zespołów. Gwardziści lepiej „weszli” w mecz po sześciu minutach prowadzili 4-1, ale naszej drużynie udało się szybko doprowadzić do remisu (7-7, 9-9). Remisem zakończyła się też pierwsza połowa, chociaż legionowianie równo z syreną zdobyli gola, którego arbitrzy z Lubina niestety nie uznali.

Po przerwie miejscowi szubko odskoczyli na trzy bramki (14-11), ale zespół trenera Roberta Lisa i Marcina Smolarczyka nie zamierzał składać broni. Walczył. Na 20. minut przed końcem przegrywał tylko dwoma golami (16-18) i kilkoma zwycięskim paradami popisał się reprezentacyjny golkiper, wspomniany A.Malcher. Wygrywał pojedynki sam na sam, bronił dobitki…

161021MiD023

Michał Prątnicki w starciu z opolskimi defensorami Fot. fotoMiD

W ostatnim kwadransie spotkania po wykluczeniu Kamila Cioka na dwie minuty (gospodarze domagali się surowszej kary) gwardziści zaczęli „odjeżdżać”: (20-17, 21-18, 25-20 w 57.minucie) i stało się jasne, że trzeci zespól grupy pomarańczowej pokona piątą drużynę grupy granatowej. Końcowy zryw naszej drużyny pozwalił tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki. Po tej przegranej nasz zespól utrzymał dziewiątą lokatę w tabeli zbiorczej ale czuje już na plecach oddech szczecińskiej Pogoni, która wiosnę ma znakomitą, w ostatniej kolejce za trzy punkty pokonała MMTS Kwidzyn.

Przed siódemką (a w zasadzie jedenastką KPR Legionowo, bo w Opolu znowu walczyli tylko w jedenastu) w następnej kolejce (środa) kolejny wyjazdowy pojedynek, tym razem z Górnikiem w Zabrzu, a w najbliższy weekend w legionowie gościć będziemy drużynę mistrza kraju, Vive Tauron Kielce.

KPR Gwardia Opole – KPR RC Legionowo 25:23 (11:11). KPR RC: Stojković, Krekora – Prątnicki (3), Mochocki (4), Suliński (1), Kasprzak (2), Titow (5), Ciok (3), Gumiński (3), Ignasiak (1), Brinovec (1).

Dla gospodarzy najwięcej bramek zdobyli: 6 – Mateusz Morawski, 5 – Mateusz Jankowski.