PIŁKA RĘCZNA. Starania o budżet. Wesprzyjmy KPR Legionowo!

2020-05-19 2:04:28

1 maja (poniedziałek) piłkarze ręczni KPR Legionowo wznowili treningi. Wszystko zgodnie z zaleceniami: 6 – osobowe grupy, dezynfekcja, z zachowaniem bezpiecznych odległości. 18 bm. drużyna trenerów Krzysztofa Lipki i Marcina Smolarczyka miała wznowić również na legionowskiej hali

Przypomniejmy :legionowscy szczypiorniści rozpoczęli przygotowania do baraży o PGNIG Superligę. Przypomnijmy, w drugiej połowie marca br., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i wprowadzeniem stanu epidemii w kraju, Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek m.in. w I lidze mężczyzn z zachowaniem aktualnej klasyfikacji. Dla drużyn, które uplasowały się na pierwszych miejscach w trzech grupach rozgrywkowych (A,B i C) zarządzono turniej barażowy, którego zwycięzca uzyska prawo sportowego awansu do PGNiG Superligi do rozgrywek sezonu 2020/2021. Termin tego turnieju barażowego zostanie zainteresowanym drużynom przekazany w późniejszym terminie. Tymi trzema zainteresowanym barażami zespołami były : MKS Nielba Wągrowiec (gr. “A”), KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski (gr. “B”) i  KPR Legionowo (gr. “C”). Piszemy były, bo już wiadomo, że ze względów finansowych z turnieju barażowego wycofała się drużyna Nielby Wągrowiec. Na placu boju pozostał więc nasz zespół KPR Legionowo i Ostrovia, które mają rozegrać dwumecz.

Termin tego dwumeczu jest jeszcze nieznany. Do końca czerwca br. trwa dla zespołów superligi kolejny bój, czyli proces licencyjny. Mówiąc wprost: trzeba się wykazać zgromadzeniem budżetu na najbliższy sezon w wysokości 2 mln złotych. Czy KPR Legionowo i Ostrovia są to w stanie zrobić, udowodnić, że nie tylko na boisku są w stanie dokonać niemożliwego?

Zarząd klubu z prezesem Dominikiem Brinovcem i dyrektor ds. marketingu Iwoną Niedźwiedź, trenerzy i sami zawodnicy nie zasypują gruszek w popiele. Trwają licytacje gadżetów, pojawiają się apele do kibiców o popularne “zrzutki” (“piątki”), zawodnicy pomagali w rozprowadzaniu miasteczek dla seniorów. Czy to wystarczy? Wydaje się, że bez dodatkowego wsparcia głównego sponsora klubu, czyli miasta, także lokalnych przedsiębiorstw i firm sprawa będzie trudna, lecz przecież nie niewykonalna. Każdy może pomóc. Stąd nasz apel:

Wesprzyjmy KPR Legionowo w walce o powrót na salony krajowego handballu. Zespół na to zasłużył, jest dobrym ambasadorem miasta w kraju.

Więcej szczegółów na ten temat na stronie fb KPR Legionowo

(jb)

fot. KPR Legionowo

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *