Facebook

PIŁKA RĘCZNA. Starania o budżet. Wesprzyjmy KPR Legionowo!

2020-05-19 2:04:28

1 maja (poniedziałek) piłkarze ręczni KPR Legionowo wznowili treningi. Wszystko zgodnie z zaleceniami: 6 – osobowe grupy, dezynfekcja, z zachowaniem bezpiecznych odległości. 18 bm. drużyna trenerów Krzysztofa Lipki i Marcina Smolarczyka miała wznowić również na legionowskiej hali

Przypomniejmy :legionowscy szczypiorniści rozpoczęli przygotowania do baraży o PGNIG Superligę. Przypomnijmy, w drugiej połowie marca br., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i wprowadzeniem stanu epidemii w kraju, Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek m.in. w I lidze mężczyzn z zachowaniem aktualnej klasyfikacji. Dla drużyn, które uplasowały się na pierwszych miejscach w trzech grupach rozgrywkowych (A,B i C) zarządzono turniej barażowy, którego zwycięzca uzyska prawo sportowego awansu do PGNiG Superligi do rozgrywek sezonu 2020/2021. Termin tego turnieju barażowego zostanie zainteresowanym drużynom przekazany w późniejszym terminie. Tymi trzema zainteresowanym barażami zespołami były : MKS Nielba Wągrowiec (gr. „A”), KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski (gr. „B”) i  KPR Legionowo (gr. „C”). Piszemy były, bo już wiadomo, że ze względów finansowych z turnieju barażowego wycofała się drużyna Nielby Wągrowiec. Na placu boju pozostał więc nasz zespół KPR Legionowo i Ostrovia, które mają rozegrać dwumecz.

Termin tego dwumeczu jest jeszcze nieznany. Do końca czerwca br. trwa dla zespołów superligi kolejny bój, czyli proces licencyjny. Mówiąc wprost: trzeba się wykazać zgromadzeniem budżetu na najbliższy sezon w wysokości 2 mln złotych. Czy KPR Legionowo i Ostrovia są to w stanie zrobić, udowodnić, że nie tylko na boisku są w stanie dokonać niemożliwego?

Zarząd klubu z prezesem Dominikiem Brinovcem i dyrektor ds. marketingu Iwoną Niedźwiedź, trenerzy i sami zawodnicy nie zasypują gruszek w popiele. Trwają licytacje gadżetów, pojawiają się apele do kibiców o popularne „zrzutki” („piątki”), zawodnicy pomagali w rozprowadzaniu miasteczek dla seniorów. Czy to wystarczy? Wydaje się, że bez dodatkowego wsparcia głównego sponsora klubu, czyli miasta, także lokalnych przedsiębiorstw i firm sprawa będzie trudna, lecz przecież nie niewykonalna. Każdy może pomóc. Stąd nasz apel:

Wesprzyjmy KPR Legionowo w walce o powrót na salony krajowego handballu. Zespół na to zasłużył, jest dobrym ambasadorem miasta w kraju.

Więcej szczegółów na ten temat na stronie fb KPR Legionowo

(jb)

fot. KPR Legionowo

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *