PIŁKA RĘCZNA. Sześć na sześć! MKS Mazur Sierpc – KPR Legionowo 18-28 (8-11)

2020-11-18 2:17:05

KPR patrzy już w przyszłość. Przed zespołem dwa ważne spotkania „na szczycie tabelki Fot. fotoMiD

Szósty mecz, szóste zwycięstwo pierwszoligowych piłkarzy ręcznych KPR Legionowo! W sobotę zespół trenerskiego duetu Marcin Smolarczyk – Michał Prątnicki pokonał w Sierpcu miejscowego Mazura różnicą dziesięciu bramek. Nasi szczypiorniści są obecnie jedyną drużyną w grupie ”C” I ligi, która w tym sezonie nie poniosła porażki. Po raz pierwszy w tej kolejce przegrała siódemka MKS Wieluń, która przegrała a Łodzi z Anilaną 26-29 (15-13)

Sierpecki Mazur, który do tej pory trzy razy wygrywał i dwa razy przegrywał, postawił się naszej drużynie w sobotę w pierwszej połowie spotkania. Aż do 22 minuty meczu, kiedy to nasz zespól po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie(8-7) po bramce Marka Podobasa, spotkanie odbywało się według scenariusza – gol za gol. W samej końcówce tej odsłony, po trzech bramkach (K.Ciok, T.Kasprzak, J.Brzeziński) bez odpowiedzi rywali, nasza drużyna schodziła na przerwę z trzybramkową przewagą, ale losy spotkania były jeszcze otwarte.

Po przerwie nasz drużyna podkręciła tempo, a w defensywie jeszcze uszczelniła swe szyki. W pierwszych pięciu minutach legionowska przewaga wzrosła do sześciu bramek (15-9), a w pięciu następnych „manko” gospodarzy powiększyło się o kolejne dwa gole (18-10).Było „po meczu”, lub jak kto woli- Mazur opadł z sił. Rywale rzecz jasna starali się do końca walczyć ambitnie, ale nasza drużyna miała tego dnia po swojej stronie więcej atutów. Końcówka meczu przebiegała więc pod dyktando i po kontrolą gości. W 50 minucie było 23-14 dla naszej drużyny i ostatnie minuty tego spotkania wprowadziły tylko kosmetykę do ostatecznego wyniku.

Filip Fąfara podobnie jak przed tygodniem był najlepszym strzelcem zespołu. W Sierpcu dla naszej drużyny zdobył siedem bramek Fot.fotoMiD

Terminarz następnych kolejek sugeruje, że teraz przed naszym zespołem – „schody”. To złe określenie deprecjonujące dotychczasowy dorobek naszej drużyny, także klasę dotychczasowych rywali. Lepiej więc stwierdzić, że przed KPR Legionowo nowe wyzwania, w meczach ”na szczycie” ligowej tabelki. W sobotę u siebie Prątnicki, Kasprzak, Ciok, Fąfara,Szałkucki i spółka zagrają z Anilaną Łódź, a tydzień później pojadą do Wielunia, o ile rzecz jasna „covid-19” nie zmieni tych planów. Te dwa kolejne spotkania, ich wyniki, będą miały decydujący wypływ na układ czołówki tabeli na półmetku rozgrywek.

MKS Mazur Sierpc – KPR Legionowo 18-28 (8-11). KPR: Szałkucki, Węgrzyn -Brzeziński(2)Podobas (4),Ciok (3), Prątnicki(2), Kasprzak (4), Fąfara(7), Śliwiński (2), Wołowiec, Murzec (1),Lewandowski, Brinovec (1) Brzozowski (2)

Dla gospodarzy najwięcej bramek zdobyli: 5- Filip Koper, po 4 – Sylwester Lisicki i Hubert Rutkowski (jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *