PIŁKA RĘCZNA. Trenują, podróżują, grają… Przed startem sezonu 2017/2018

2017-08-21 5:14:56

Już niespełna dwa tygodnie dzielą piłkarzy ręcznych KPR Legionowo od pierwszego spotkania sezonu 2017/2018 w PGNiG Superlidze. Piłkarze trenera Marcina Smolarczyka trenują, rozgrywają spotkania sparingowe, klubowi działacze domykają kadrę drużyny, dla której głównym celem ma być walka w każdym spotkaniu
Wyniki spotkań kontrolnych nie powalają. Nie da się ukryć, że „leją naszych” w tych sprawdzianach, ale umówmy się -najważniejsze, że mogą grać, bo klub otrzymał licencję. Sezon 2017/2018 jest kolejnym tzw. zamkniętym, bez względu na wynik sportowej żadnej z 16 drużyn nie grozi spadek.

Tomasz Fugiel – nowy skrzydłowy KPR Legionowo.

 

Wyjazdowe sparingi

Podopieczni Marcina Smolarczyka wszystkie swoje dotychczasowe spotkania sparingowe rozgrywali na wyjazdach. Chronologicznie: ulegli 15-18 pierwszoligowej Warmii Olsztyn, potem po w miarę wyrównanym spotkaniu nie sprostali trzeciej sile krajowego handballu, czyli Azotom Puławy (28-31), aby trzy dni później zebrać srogie baty od wicemistrza kraju z Płocka. Orlen Wisła wygrała z KPR Legionowo 45-17 (20-10). Ufff…
W ostatni weekend nasz zespół udał się do Mielca, na V Memoriał im. Antoniego Weryńskiego z udziałem czterech drużyn. Tę przedsezonową imprezę miano rozegrać systemem każdy z każdym, czyli nasza drużyna miała w planach trzy spotkania. Zagrała półtora, a trzecie spotkanie to tylko konkurs rzutów karnych. Pierwszego dnia legionowianie nie sprostali gospodarzom, przegrywając ze Stalą Mielec 25-38. Drugie sobotnie legionowskie spotkanie przerwano w 34 minucie (18- 7 dla Azotów Puławy), ze względna … deszcz, przeciekający dach, a w konsekwencj mokry i śliski parkiet. W trzecim, już niedzielnym spotkaniu, z powodu nieprzychylnych warunków atmosferycznych mecz KPR Legionowo – ZTR Zaporoże ograniczono tylko do serii rzutów karnych, które nasza drużyna wygrała 12-10! Ukraińcy nie wykorzystali trzech rzutów karnych (brawo nasz młodziutki bramkarz Kacepr Wyrozębski, nasi nie wykorzystali jednego rzutu karnego) Coś więc jednak w Mielcu wygraliśmy! Dodam, że cała impreza w Mielcu zakończyła się triumfem podopiecznych trenera Daniela Waszkiewicza, który jest nowym szkoleniowcem Azotów Puławy.
Dodajmy tylko, że mielecki turniej, że względu na budowę nowej hali MOSiR w tym mieście, rozgrywano w sali mieleckiego Gimnazjum nr 2 przy ul. Grunwaldzkiej. Tam dach nie wytrzymał deszczowej nawałnicy. Tam też podobni Stal Mielec ma na razie rozgrywać swe ligowe spotkania, więc rodzi się pewnego rodzaju złośliwa wątpliwość: czy dachowe pokrycie da się uszczelnić i czy szanowna komisja PGNiG Superligi o tym wiedziała, przydzielając mieleckiej drużynie bez zastrzeżeń licencję na najbliższy sezon?

Michał Grabowski – nowy skrzydłowy KPR Legionowo.

Kadra prawie gotowa

Klubowy portal legionowskiego klubu podaje, że kadra KPR Legionowo na najbliższy sezon liczy 16 zawodników. Ze swoich źródeł wiemy, że być może zostanie ona jeszcze powiększona o jednego zawodnika (młodego gracza drugiej linii), który od poniedziałku miał rozpocząć zajęcia z zespołem. Wśród tej szesnastki są nazwiska piłkarzy znane sympatykom piłki ręcznej z poprzedniego sezonu. Trzech nowych zawodników ( rozgrywający Kacper Adamski oraz obrotowi: Wiktor Jędrzejewski i Mateusz Rutkowski) zaistniało już na naszych łamach, czy to w krótkich notkach, czy to na zdjęciach.

Oto kadra KPR Legionowo, według pozycji, na najbliższy sezon.

Bramkarze:

Mikołaj Krekora, Kacper Wyrozębski i Miłosz Kujawa (młody wychowanek Orlenu Wisły Płock).
Skrzydłowi:
Damian Suliński, Paweł Kowalik, Frenci Brinovec, Michał Ignasiak, Michał Grabowski (niespełna 19-letni wychowanek Vive Kielce), Tomasz Fugiel (23-letni wychowanek Padwy Zamość, który był także zawodnikiem Vive Kielce, MKS Kalisz, Viretu Zawiercie)
Rozgrywający:
Michał Prątnicki, Kamil Ciok, Paweł Gawęcki, Kacper Adamski, Mateusz Miecznikowski.
Obrotowi:
Wiktor Jędrzejewski, Mateusz Rutkowski.

Godziny do startu

Sezon 2017/2018 w PGNiG Superlidze nasz zespół rozpoczyna domowym meczem z Zagłębiem Lubin, a więc zespołem, który po fazie zasadniczej będzie grał z legionowianami w tej samej granatowej grupie. Za zwycięstwo z takim przeciwnikiem są dodatkowe punktowe bonusy. Mecz z Zagłębiem Lubin odbędzie się 2 września w Arenie Legionowo.

(jb)
Fot. fotoMID

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *