PIŁKA RĘCZNA. Trzeci mecz, druga porażka – SPR PWSZ Tarnów –KPR Legionowo 31-27 (17-14)

2018-10-10 11:41:50

 

Narada w KPR Legionowo. Trener M. Smolarczyk udziela rad swoim walczakom
            Fot. fotoMiD

W drugim swoim wyjazdowym spotkaniu pierwszoligowi szczypiorniści KPR Legionowo doznali drugiej porażki. W ostatnią sobotę podopieczni trenera Marcina Smolarczyka ulegli drużynie SPR PWSZ Tarnów 27-31(14-17). Po trzech kolejkach nasz zespół, z jednym zwycięstwie na koncie (bramki:83-81), plasuje się na szóstej pozycji, a więc w środku pierwszoligowej stawki grupy „C”


Gospodarze sobotniego spotkania zaliczani są do faworytów rozgrywek. Notowania naszego zespołu przed sezonem też stały wysoko, chyba tylko dale tego, że z superligi zdegradowali się „sami”, bo klub nie potrafił się uporać ze względów finansowych z wymogami licencyjnymi. KPR Gra więc teraz o szczebel niżej, a że nie jest to już kadrowo team superlig owy to tajemnica poliszynela. Drużyna walczy „ serducha” nie można jej odmówić, ale samą ambicją w rywalizacji z niektórymi zespołami nawet I ligi wiele zwojować się nie da.
Protokół tarnowskiego spotkania, wskazujący na stan kadrowy obu zespołów, był atutem gospodarzy. O tym z czym związana jest „krótka ławka” i jaki ma wpływ na przebieg meczu o tym każdy sympatyk piłki ręcznej wie doskonale. Rywale mają większe pole kadrowego manewru, mniej się meczą itd. Tak też było w Tarnowie. Mecz od samego początku odbywał się, może nie pod całkowite dyktando miejscowych, ale gospodarze mieli w nim inicjatywę, byli stale 2-3 bramki na plusie. Tylko raz w drugiej połowie nasi piłkarze zdołali „dopaść” przeciwników na jedną bramkę różnicy, ale w samej końcówce gospodarze odjechali naszym na bezpieczną odległość. Nie dali sobie „wyszarpać” zwycięstwa.
Dla naszego zespołu najwięcej bramek w tym spotkaniu zdobyli: 8 – Michał Prątnicki, 6 – Maciej Filipowicz i 4 – Oskar Niedziółka. Gospodarze najlepszych strzelców mieli w tym meczu w osobach Łukasza Nowaka i Marcina Wajdy, którzy zdobyli po 5 goli. Teraz przed naszym zespołem kolejne spotkanie wyjazdowe. W najbliższą sobotę nasza drużyna zagra z AZS AWF Biała Podlaska. To wicelider rozgrywek, w którym występuje dwóch wychowanków … KPR Legionowo. Rozgrywający – Michał Bekisz i skrzydłowy – Bartosz Ziółkowski. Obaj mają po 21 lat i z pewnością byli by ważnymi graczami naszej drużyny. Wybrali jednak studia w podlaskiej Akademii Wychowania Fizycznego i te decyzje trzeba uszanować. Może kiedyś, po skończeniu nauki powrócą do Legionowa? (jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *