PIŁKA RĘCZNA. Trzecia wygrana. KPR Legionowo – KS Uniwersytet Radom 34-22 (16-11)

2020-10-15 1:05:21

Układ „taneczny” na cztery: legionowski kołowy Tomasz Kasprzak plus trzech rywali

Trzeci mecz, trzecia wygrana pierwszoligowych piłkarzy ręcznych KPR Legionowo. W niedzielę podopieczni trenerskiego duetu Marcin Smolarczyk – Michał Prątnicki pokonali u siebie rywali z Radomia dwunastoma bramkami

Nasz zespół nadal musi sobie radzić bez rekonwalescentów Mateusza Chabiora i Marcina Kostro. W protokole meczowym obaj się znaleźli, ale boiska „nie powąchali”. Nie wypłynęło to na wysoki wynik spotkania, choć goście po trzech pierwszych bramkach Tomasza Kasprzaka próbowali złapać kontakt z faworytem meczu. Było więc potem 4-3,a nawet tylko 11-10. Nasz zespół odjechał radomianom w końcówce pierwszej połowy. Ich manko bramkowe wzrosło wtedy do pięciu goli, choć w bramce gości dobry mecz rozgrywał Mikołaj Baran.
W pierwszych minutach drugiej połowy ambitny zespół gości zdołał nawet zmniejszyć przewagę gospodarzy do trzech bramek (było tylko 19-16), aby potem w przeciągu blisko 10 minut nie zdobyć żadnej bramki. Nasi wzmocnili obronę, dobrze w naszej bramce spisywał się Tomasz Szałkucki. Zrobiło się więc 29-16 i było” po meczu”. Końcówka spotkania to już niewielka korekta jego wyniku.

Trudno rzecz jasna na podstawie meczu z outsiderem oceniać formę naszego zespołu. Dyktowali warunki gry, w newralgicznych momentach odskakiwali rywalom, pokonali ich wyraźnie przede wszystkim agresywną grą w obronie. Zdarzały się też rzecz jasna proste błędy, np. podania do nikąd, niewymuszone straty piłki, ale wynik poszedł w świat. Nasi szczypiorniści zapisali kolejne punkty na swoim koncie, są w trójce drużyn grupy „C” I ligi (obok MKS Wieluń i Anilany Łódź), która w trzech pierwszych swoich meczach zdobyła komplet punktów. Mamy nadzieję, że również w czwartym , tym razem wyjazdowym meczu (z rezerwami Orlen Wisły Płock) nasi szczypiorniści nie zboczą z tego zwycięskiego kursu.

KPR Legionowo – KS Uniwersytet Radom 34-22 (16-11).
KPR Legionowoi: Zacharski, Szałkucki – Brzeziński (4),Prątnicki (2), Kasprzak (7), Wołowiec (3), Ciok (4) Śliwiński (5), Fąfara (3), Podobas, , Murzec (4), Brinovec (2), Brzozowski. Dla gości najwięcej bramek zdobyli: 6-Adrian Gruszczyński, 5 – Marek Kubajka, po 3 – Piotr Rojek i Alkeksy Radwański.