PIŁKA RĘCZNA. Trzecia wygrana. NLO SMS ZPRP Kielce – KPR Legionowo 22-29(10-12)

2019-10-17 12:43:12

Filip Fąfara zdobył w swoich rodzinnych Kielcach dziewięć bramek dla naszego zespołu
Fot. fotoMiD

Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo pierwszoligowych (grupa’C”) piłkarzy ręcznych KPR Legionowo w rozgrywkach sezonu 2019/2020. W sobotę podopieczni trenerów Krzysztofa Lipki i Marcina Smolarczyka wygrali w Kielcach z miejscowym zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego różnicą  siedmiu bramek

Końcowy wynik może sugerować, że spotkanie było do „jednej bramki”, a mecz należał do lekkich, łatwych i przyjemnych. Nic z tych rzeczy. Młodziutki zespół gospodarzy „postawił się” naszej drużynie i zwłaszcza w pierwszej odsłonie odbywał się według scenariusza – „na styk”. Dopiero w samej końcówce tej odsłony nasi ,po dwóch bramkach Filipa Fąfary (kielczanina zresztą, wychowanka Vive) i jednym golu Mateusza Chabiora wyszli na dwubramkowe prowadzenie.
W pierwszym kwadransie drugiej połowy ta przewaga wzrosła do pięciu bramek (20-15 dla KPR), ale młody zespól gospodarzy nie zamierzał rezygnować. W 52. minucie było już tylko 21-19 dla nas. Dopiero w samej końcówce nasi szczypiorniści udokumentowali swą wyższość nad rywalami. M.in. dzięki bramkom Macieja Filpowicza (kolejny kielczanin w naszym zespole), także bramkom M. Chabiora i F. Fąfary, który w całym spotkaniu zdobył dziewięć goli (!), przewaga KPR wzrosła do siedmiu bramek.
– Zwycięstwo oczywiście cieszy – powiedział po meczu trener Krzysztof Lipka. – Tym bardziej, że mieliśmy w tym spotkaniu swoje kłopoty kadrowe, a więc ograniczone pole manewru i rotacji składem. Tylko dwóch zdolnych do gry skrzydłowych, na ból łokcia narzekał Krystian Wołowiec i tylko sporadycznie włączał się do akcji ofensywnej, problemy z nogą w takcie spotkania sygnalizował nasz kapitan Michał Prątnicki. Dopiero po szczegółowych badaniach okaże się na ile są one poważne. Wszyscy nasi zawodnicy, którzy zagrali w tym meczu, zasługują więc na słowa uznania i jestem z ich postawy oczywiście zadowolony. Tym bardziej, że młody zespół z Kielc to naprawdę ciekawa drużyna i kiedy nabiorą większego doświadczenia, będą groźni dla każdego zespołu – chwalił rywali nasz szkoleniowiec.
Po czwartej kolejce w tabeli I ligi (grupa „C”) prowadzi z kompletem czterech zwycięstw zespół MKS Padwa Zamość. Nasza drużyna rozegrała o jedno spotkanie mniej (przełożone) i wspólnie z AZS AWF Biała Podlaska i Czuwajem Przemyśl zajmuje drugą lokatę. Wszystkie te trzy zespoły mają na swym koncie po dziewięć punktów. W tym tygodniu przed naszym zespołem dwa spotkania. W środę pucharowe w Zwoleniu, a piątek o kolejne ligowe punkty KPR Legionowo rozegra kolejny mecz wyjazdowy z KSSPR Końskie.
NLO SMS ZPRP Kielce – KPR Legionowo 22-29 (10-12). KPR: Węgrzyn, Szałkucki- Kostro(2), Prątnicki (1),Ciok (4), Fąfara(9), Filipowicz (4), Lewandowski,, Suliński(3), Wołowiec(2), Chabior(4),Olkowski.
Dla gospodarzy najwięcej goli zdobyli: 4 – Damian Domagała, po 3 – Mateusz Czaja i Patryk Walczyk.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *