PIŁKA RĘCZNA. Zabrakło impulsu – Meble Wójcik Elbląg – KPR Legionowo 29-20 (11-9)

2017-09-25 7:45:55

Piłka ręczna to nie jest gra dla grzecznych chłopców. Nie jest też jednak grą brutalną, choć faule się zdarzają. Przekonuje się o tym widoczny na zdjęciu Kamil Ciok, który w Elblągu zdobył cztery bramki Fot. fotoMiD

W czwartej kolejce rozgrywek PGNiG Superligi legionowscy szczypiorniści nie sprostali w wyjazdowym spotkaniu drużynie Meble Wójcik Elbląg. Przegrali 20-29. Tylko w pierwszej połowie tego meczu za 4. punkty (oba zespoły są w tej samej granatowej grupie) podopieczni trenera Marcina Smolarczyka toczyli wyrównany pojedynek z gospodarzami

KPR dobrze rozpoczął sobotnie spotkanie w Elblągu. Kacper Adamski otworzył wynik meczu, gospodarze na doprowadzenie do remisu potrzebowali pięciu minut. Potem przez ponad kwadrans trwała walka „na styk” , ale w 22. minucie legionowianie uzyskali dwubramkowe prowadzenie (9-7) .Mogło być ono nawet wyższe, gdyby nie rewelacyjna postawa w bramce elblążan 30-letniego Pawła Kiepulskiego. Pozyskanemu przed tym sezonem z MMTS Kwidzyn golkiperowi statystycy wyliczyli 44 procentową skuteczność udanych interwencji. Postawa bramkarza (nasi przez osiem minut nie zdołali zdobyć gola) plus efektywna końcówka „meblarzy” sprawiły, że to jednak gospodarze schodzili na przerwę z dwubramkową przewagą.

Na początku drugiej połowy miejscowi powiększyli przewagę o kolejne dwie bramki, i potem spotkanie odbywało się według scenariusza „bramka za bramkę”. Nasi starali się walczyć. Bramki Kamila Cioka Wiktora Jędrzejewskiego, Tomasza Fugiela dawały nadzieję, ale… Potem dzięki przede wszystkim postawie wspomnianego P. Kiepulskiego gospodarze powiększyli przewagę i od stanu 24-17(w 50.minucie) kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ta przewaga wzrosła do dziewięciu bramek w samej końcówce meczu, m.in. na skutek gry w podwójnym osłabieniu naszej drużyny.

Triumf gospodarzy w tym meczu zasłużony, choć być może za wysoki. .Aż dziewięć bramek dla zespołu trenera Jacka Będzikowskiego zdobył doświadczony kołowy Bartosz Janiszewski, o trzy mniej mający za sobą występy w reprezentacji Polski, rozgrywający Piotr Adamczak. Nasi? Starali się walczyć, ale czegoś im w tym meczu zabrakło. Trener Marcin Smolarczyk w wypowiedzi do portalu internetowego elbląskiego klubu nazwał ten niedostatek „brakiem pozytywnego impulsu w grze swoich podopiecznych” Takim impulsem mogłaby być lepsza np. gra z kontry, wyższa skuteczność w akcjach ofensywnych, czy lepsza postawa któregoś z bramkarzy…

MEBLE WÓJCIK ELBLĄG – KPR LEGIONOWO 29 -20 (11-9).
KPR: Krekora, Kujawa, Wyrozębski – Adamski (7), Ciok (4), Rutkowski (3), Jędrzejewski (2), Fugiel (2), Suliński (1), Kowalik (1), Niedziółka, Grabowski, Miecznikowski

W najbliższą sobotę (godz. 19) KPR Legionowo podejmuje w Arenie Legionowo zespół Wybrzeże Gdańsk
Fot: FotoMiD