PŁYWANIE. „DELFINEK” w morzu – Sailfish Open Water Gdańsk

2019-06-26 7:15:24

W dniu 23 czerwca odbyła się pierwsza edycja Sailfish Open Water Gdańsk. Jak sama nazwa mówi, były to zawody pływackie na akwenie otwartym


Zawody zostały zorganizowane w Zatoce Gdańskiej przez firmę Sailfish – jedną z większych firm ze sprzętem do open water na świecie Do zawodów zgłosiło się niemalże 300 zawodników z całej Polski. Jednym z nich był nasz legionowski „Delfinek” Michał Perl, reprezentujący UKS „Delfin” Legionowo. Michał po raz pierwszy podjął się próby wystartowania w tego typu zawodach. Każdy uczestnik miał do wyboru jeden z czterech dystansów: 750 m, 1500 m, 1900 m oraz 3800 m. Michał wybrał najkrótszy z wymienionych dystansów, czyli 750 m i zdobył 3 miejsce w kategorii Open z czasem 11 minut i 50 s. Był to zapewne idealny prezent w Dniu Ojca dla trenera, taty Rafała Perla, który od lat jeździ z zawodnikiem na wszelkie imprezy sportowe. Jak na debiut naszego zawodnika uważamy to za bardzo dobre miejsce. Tym bardziej, że warunki pogodowe są zupełnie inne niż na basenie.

Syn i tata po wyścigu w Zatoce Gdańskiej
Fot. archiwum klubu

– Był to mój debiut w zawodach open water. Jest to zupełnie inne pływanie niż na basenie. Mamy o wiele więcej czynników wpływających na start, między innymi: fale, wiatr oraz słońce. Nie mniej jednak cieszy mnie fakt, że udało mi się podjąć kolejne wyzwanie i oczywiście zająć przy tym miejsce na podium – powidział po swoim medalowym w wyścigu Michał Perl.
(red.)

Komentarze

2 komentarze

  1. Aaabbbccc odpowiedz

    Brawo Michał.

  2. Marcin odpowiedz

    Gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *