PŁYWANIE. „Fala” z medalami, „Delfin” z rekordami – II Festiwal Sprinterski w stolicy

2017-10-16 12:08:11

„Delfinki” z trenerem Piotrem Cesarczykiem

W ostatnią sobotę na stołecznej pływalni „Warszawianka” odbył się II Festiwal Sprinterski młodych adeptów pływania. W imprezie wzięło udział 757 zawodników
z 42 klubów naszego kraju. Byli wśród nich młodzi pływacy UKS „Fala” Nieporęt
oraz UKS „Delfin” Legionowo

Fala Nieporęt

UKS „Falę” Nieporęt reprezentowało 16 osób. – Dla większości naszych zawodników był to debiut na tak dużej imprezie – podkreśla trener młodziutkich zawodników, Bartosz Krawczak. – Wszyscy uczniowie czy to z Nieporętu, Białobrzegów, czy Kątów Węgierskich, spisali się znakomicie, zdobyli nowe doświadczenie i pobili swoje rekordy życiowe. Na wyróżnienie zasługuje 12–letni Błażej Dybek, który, deklasując rywali w swojej koronnej konkurencji 50 metrów stylem klasycznym, zdobył złoty medal i zbliżył się o 0,5 sekundy do rekordu Polski w tej kategorii wiekowej. Złotym medalistą na tym samym dystansie, również wygrywając z dużą przewagą w swojej kategorii wiekowej (8 lat), został Jakub Gradek, który dodatkowo zdobył brąz na 50 metrów stylem dowolnym. Srebrny medal wywalczyła 12-letnia Anna Słomińska na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym – poinformował nas B. Krawczak. Dodajmy, że w łącznej klasyfikacji medalowej młodzi pływacy UKS „Fala” Nieporęt wywalczyli 11 miejsce. Brawo!

Jakub Gradek oraz Błażej Dybek z medalami

Delfin Legionowo

UKS „Delfin” Legionowo reprezentowało 5 zawodników i 3 zawodniczki. Alicja Trzaska, Kaja Marońska, Natalia Startek, Daniel Szulc, Jakub Zieliński i Marcin Zieliński, Filip Zabagło oraz Filip Kamiński. – Pomimo krótkiego okresu treningowego nasi zawodnicy zaprezentowali się dobrze, a niektórzy pobili nawet swoje rekordy życiowe – podsumował start swoich podopiecznych trener Piotr Cesarczyk.