Facebook


PŁYWANIE. Gdynia Winter Swimming. Ojciec śladem syna

2020-03-03 9:45:35

W dniach 29.02-01.03 odbyła się pierwsza edycja zawodów zimowego pływania w Gdyni. GWSC czyli Gdynia Winter Swimming Cup, organizowana przez Piotra Biankowskiego, pod sztandarem światowej federacji IWSA (International Winter Swimming Association)

Do zawodów zgłosiło się ponad 200 zawodników z całej Polski i nie tylko. Między innymi zawody odwiedzili pływacy z takich krajów jak Rosja, Austria, a nawet Argentyna. Skoro zawody z zimowego pływania to nie mogło na niej zabraknąć naszego mistrza Michała Perl, który to po raz pierwszy startował wraz ze swoim tatą Rafałem.
Zawody rozgrywały się na wielu dystansach. Począwszy od 25m, aż po 450m. Michał jak zawsze skoncentrował się na krótkich dystansach: 25m motylkowy, 25m klasyczny, 25m dowolny, 50m dowolny oraz 50m klasyczny. Udało mu się wywalczyć na każdym dystansie medal, łącznie 4 złote i 1 srebrny. Już przyzwyczailiśmy się do tego, że nasz Legionowianin przywozi z każdych zawodów cenne medale. Natomiast największą niespodzianką były dwa srebrne medale zdobyte przez Rafała Perla – tatę Michała. Wywalczył on je na dystansach 25m dowolnym oraz 50m dowolnym, oczywiście w swojej kategorii wiekowej. Jednak i tak jest to imponujące osiągniecie, zważywszy na to, że były to dla prezesa klubu UKS „Delfin” Legionowo pierwsze zawody z cyklu zimowego pływania.
Podsumowując, mamy w swoim mieście jednego z najbardziej rozpoznawalnych zimowych pływaków w Polsce. O Michale bardzo dużo mówi się nie tylko w kraju ale też i na arenie międzynarodowej. Bardzo nas cieszą osiągane przez niego rezultaty, tym bardziej, że sam Tata naszego „Mistrza” podąża jego śladami i osiąga sukcesy (red)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *