PŁYWANIE. Jedynaczka Emilka

2016-07-12 10:43:55

W dniach 08-10.07.2016 roku odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14 – letnich). Na 50- metrowej pływalni Aqusfera Galeria Warmińska w Olsztynie o mistrzowskie tytuły walczyło 660 zawodniczek i zawodników ze 150 klubów z całej Polski. UKS „Delfin” Legionowo, pod opieką trenera Piotra Cesarczyka, reprezentowała Emilia Piaseczna.

W pierwszym dniu zawodów Emilia Piaseczna startowała na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskując w eliminacjach czas 30,29s co jest jej nowym rekordem życiowym. Jednak najważniejszy start czekał Emilkę na dystansie 50 m stylem klasycznym gdzie w kwalifikacjach ustanowiła swój rekord życiowy z czasem 35,83s, który dał jej miejsce w finale „A”. W serii popołudniowej Emilka Piaseczna z dziesiątym czasem przystąpiła do finału „A” 50. Dzięki swej wielkiej determinacji ustanowiła czasem 35,45s swój kolejny rekord życiowy i ostatecznie zajęła 8 miejsce w Polsce.

Trzeciego dnia zawodów w swoim ostatnim starcie na dystansie 100m stylem klasycznym Emilia Piaseczna również pobiła swój rekord życiowy czasem 1,21,49s.

Były to bardzo udane starty Emilii Piasecznej na Mistrzostwach Polski, pokazujące duży potencjał zawodniczki UKS „Delfin” Legionowo.

(red)

Emilka Piaseczna z trenerem Piotrem Cesarczykiem na olsztyńskiej pływalni. Fot. Archiwum klubu

Emilka Piaseczna z trenerem Piotrem Cesarczykiem na olsztyńskiej pływalni. Fot. Archiwum klubu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *