PŁYWANIE. Przyszli mistrzowie

2016-04-20 12:43:21

UKS Delfin to nie tylko doświadczeni zawodnicy. Młodzi sportowcy z klubu odgrywają niezwykle ważną rolę i odnoszą wspaniałe sukcesy. Ostatnie z nich związane są z Ogólnopolskimi Zawodami pływackimi o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk, które odbyły się w sobotę 16 kwietnia.

Młodym pływakom UKS Delfin udało się poprawić wiele rekordów życiowych oraz 6 razy zająć miejsce na podium (razem zdobyli 2 złote medale, 2 srebrne i 2 brązowe). Miejsca te zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami oraz dyplomami.

Klub reprezentowała 7-osobowa grupa zdolnych sportowców: Emilia Piaseczna, Franek Cierniak, Adam Jasiul, Mikołaj Lewandowski, Rafał Smoliński, Daniel Schulz i Filip Zabagło.

Najlepiej zaprezentowała się jedyna w grupie dziewczyna – Emilia Piaseczna i najmłodszy z pływaków Filip Zabagło. Oboje zdobyli po jednym złotym i jednym srebrnym medalu.

Emilia zajęła 1. miejsce na 50 m stylem klasycznym (35.45) i 2. miejsce na 50 metrów stylem motylkowym (35.71) w kategorii 14-latek. Na najwyższym stopniu podium znalazł się również Filip Zabagło za zwycięstwo na 100 m stylem grzbietowym (1:23.73) oraz zajął drugie miejsce na 50 m stylem motylkowym (41.62) w kategorii 11-latków.

Po jednym brązowym medalu za dystans 50 m stylem klasycznym zdobyli: Rafał Smoliński w kategorii 13-latków i Adam Jasiul (39.01) w kategorii 14-latków.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

źródło: UM Legionowo