PŁYWANIE. Sprawdzian przed MP

2016-04-19 10:25:07

W dniach 16–17 kwietnia, na opolskiej pływalni “Wodna Nuta” rozegrane zostały zawody z cyklu Grand Prix Polski – Puchar Polski. Wystartowało ponad 700 zawodników z 107 klubów. Legionowo reprezentował Dawid Szulich z UKS „Delfin”.

Pierwszą konkurencją w jakiej startował nasz zawodnik było 50 m stylem klasycznym. Dawid wygrał, uzyskując czas 28,49 sekundy. W popołudniowym bloku zawodów, nasz zawodnik ścigał się na dystansie 100 m stylem klasycznym. Dawid Szulich kończąc wyścig w czasie 1:02,85 zajął drugie miejsce.

W niedziele nasz żabkarz ścigał się na 200 m. Po wyrównanej walce do ostatnich metrów, Dawid dopłynął na trzeciej pozycji, czas jaki uzyskał to 2:19,06. W klasyfikacji generalnej open, Dawid Szulich za swoje starty uzyskał 2385 punkty FINA, zajmując piąte miejsce.

A jak ocenił nasz pływak udział w tych zawodach? – To były ciężkie zawody. Czuć w mięśniach efekty treningów. Dużo mocy, której jeszcze nie mogę przełożyć w wodzie. Czasy zbliżone do ostatnich zawodów Grand Prix. Do kwalifikacji olimpijskiej pozostało 5 tygodni. Została ostatnia faza treningowa i szlif formy na Główne Mistrzostwa Polski – powiedział legionowski żabkarz, który walczy jeszcze o olimpijski start w Rio de Janeiro, w reprezentacyjnej sztafecie 4×100 m stylem zmiennym.