PŁYWANIE. Szczęśliwa trzynastka! – Mistrzostwa Polski Mastersów

2019-06-05 11:32:44

Legionowska czwórka w Gliwicach z medalami

W Gliwicach, na 50-metrowym basenie „Olimpijczyk”, odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. W imprezie wzięło udział ponad 370 zawodników z całego kraju. Klub UKS „Delfin” Legionowo reprezentowało czworo zawodników: Joanna Żbikowska, Krzysztof Żbikowski,
Dawid Szulich i Michał Perl. Spisali się na medal, a nawet na 13 medali, co jest rekordem klubu w zawodach tej rangi!

Asia Żbikowska startowała w 5 konkurencjach i zdobyła 2 medale. Była druga na 100 m w stylu klasycznym (czas: 1:26,69) i trzecia na 200 m stylem zmiennym 2:59,26). Krzysztof Żbikowski, startował w czterech konkurencjach i  podobnie jak siostra- wywalczył 2 medale. Był dwukrotnie drugi na 100m klasykiem (1:09,26) i na 50 m także klasykiem (30,99). Najstarszy z „delfinków” Dawid Szulich brał udział tylko w jednej konkurencji. Jak nie trudno się domyślić było to 50m stylem klasycznym. Zawodnik, jak i trener klubu „Delfin” zdobył złoty medal w swojej kategorii wiekowej 25-29 lat z czasem 29,62s.
Natomiast Michał Perl wystartował w 8 konkurencjach, czyli w największej ilościjaka jest dopuszczana w zawodach i wywalczył tym samym 8 medali różnego koloru. (2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe). Na 50m dowolnym uzyskał rezultat 24,26s (1 miejsce), 800m dowolnym 11:23,02s (2 miejsce), 200m klasycznym 2:42,87s (2 miejsce), 100m dowolnym 56,66s (3 miejsce), 100m klasycznym 1:10,48s (3 miejsce), 50m motylkowym 27,10s (2 miejsce), 50m klasycznym 29,79s (1 miejsce) oraz 400m dowolnym 5:40,29s (2 miejsce).
Podsumowując: minione mistrzostwa były one jak do tej pory najbardziej udane pod względem medalowym w historii legionowskiego klubu. Niezmiernie nam miło, że mamy takich zawodników. Cieszy to tym bardziej, bo nasi zawodnicy i już trenerzy – Michał i Dawid , będą chcieli już od września prowadzić sekcje Masters na pływalni „Wodne Piaski”.