PŁYWANIE. Trzy razy Dawid

2016-02-23 7:07:13

W dniach 20–21.02.2016 odbyły się czwarte zawody z cyklu Grand Prix Polski ( Puchar Polski) w sezonie 2015/2016. Na pływalni „Delfin” KCRiS w Kozienicach wystartowało 393 zawodniczek i zawodników z 73 klubów z całej Polski. UKS Delfin Legionowo reprezentował Dawid Szulich w kategorii senior.

Dawid Szulich w  pierwszym bloku zawodów startował na 200 metrów stylem klasycznym i zajął pierwsze miejsce z czasem 2:13,05. W drugim bloku zawodów legionowianin na 50 metrów stylem klasycznym zwyciężył uzyskując czas 27,82 sekundy. Drugiego dnia na 100 metrów stylem klasycznym zdobył pierwsze miejsce uzyskując czas 1:00,58 sekundy. Za te trzy starty w klasyfikacji punktowej FINA Dawid zajął 5 miejsce zdobywając 2262 punkty. Był to trzeci start Dawida w zawodach z cyklu Grand Prix Polski

Po zawodach Dawid powiedział: – Pierwsze w tym roku zawody zakończone zgodnie z planem. Czasy zbliżone do tych na Zimowych Mistrzostwach Polski, czyli takie jakie zakładałem. Niestety basen nieprzystosowany do takiej ilości zawodników i tej rangi zawodów. Dlatego np. nie miałem możliwości rozpływania się przed pierwszym startem. Były to oczywiście zawody kontrolne w cyklu przygotowań do kwalifikacji olimpijskich, które odbędą się pod koniec maja. Przede mną jeszcze trzy imprezy z serii Grand Prix Polski, już na długim basenie.

Te zwycięstwa w Kozienicach i samopoczucie po nich samego zawodnika zdają się wskazywać, że pierwszy legionowski olimpijczyk z Londynu nie rezygnuje z wyjazdu na swoje drugie igrzyska. Konkurencja do polskiej sztafety
4 X 100 zmiennym jednak nie śpi. Nie tylko Dawid Szulich myśli , że będzie dobrym uzupełnieniem zespołu na odcinku klasycznym.