PŁYWANIE. Zimowe pływanie – Arua Cup

2020-11-16 3:39:29

W dniu 15 listopada odbył się drugi etap Pucharu Arua Cup czyli zawody zimowego pływania w Międzyrzecu Podlaskim. Temperatura wody wynosiła 8 stopni Celsjusza. Dla naszych legionowskich reprezentantów: Michała oraz Rafała Perl były to zawody rozpoczynające sezon zimowy

To już pomału staję się tradycją, że tata naszego Mistrza Świata w zimowym pływaniu idzie w ślady syna i chce również rywalizować w takich zawodach.

Jak łatwo się domyślić Michał jest ambitnym zawodnikiem i wziął udział w 7 startach indywidualnych ( 25m dowolnym, 25m klasycznym, 25m motylkowym, 50m dowolnym, 50m klasycznym, 100m dowolnym, 100m klasycznym ) oraz w jednej sztafecie 4x25m GWSC Team w składzie ( Aleksandra Bednarek, Piotr Biankowski, Rafał Perl, Michał Perl ).

Na każdym starcie wywalczył złoty medal, co daje nam łącznie 8 krążków. Dzięki temu został on wybrany najlepszym zawodnikiem zawodów. Tym bardziej cieszy nas sukces młodego delfinka, gdyż na dystansie 50m stylem klasycznym otarł się o Rekord Świata. Do tego osiągnięcia zabrakło jedynie 0,07s. Fakt ten potwierdza, że zawodnik jest w bardzo dobrej formie.

Nie zapominajmy tutaj o Rafale Perl, który brał udział w dwóch konkurencjach ( 25m dowolnym, 50m dowolnym ) oraz we wspomnianej złotej sztafecie. Ku zdziwieniu udało mu się w tej samej kategorii co Michałowi ( open ) wywalczyć dwa brązowe medale. Napewno było to pozytywne zaskoczenie dla Prezesa klubu UKS „Delfin” Legionowo. 

Podsumowując bardzo dobre zawody w wykonaniu naszych reprezentantów. Jesteśmy dumni z tak dużej ilości medali i z dobrej dyspozycji Michała, który udowadnia, że staję się ikoną zimowego pływania. Po startach Michał powiedział:

Na pewno było bardzo ciężko, 8 startów jednego dnia to mocny bodziec dla organizmu, tym bardziej pływanie w zimnej wodzie. Na pewno najbardziej cieszy mnie fakt otarcia się o Rekord Świata na dystansie 50m stylem klasycznym. Postaram się zrobić to na GWSC ( Gdynia Winter Swimming Cup ), zawodów których jestem ambasadorem. Mam nadzieję, że zachcę kilka osób do wzięcia udziału w tych zawodach. Tym bardziej, że powstała grupa: Winter Swimmers, która trenuje pływanie oraz morsowanie w każda niedziele o 12:30 pod moją opieką.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *