PŁYWANIE. Zwycięstwa najmłodszej – ”Delfinki” w stolicy

2019-06-05 11:30:22

Udany start Antosi Pietuch na „Warszawiance” Fot. Archiwum klubu

W ostatni piątek i sobotę 50- metrowej pływalni „Warszawianka- Wodny Park”, odbyły się zawody pływacki. Rywalizowało 727 zawodników i zawodniczek z 56 klubów pływackich

UKS „Delfin” Legionowo reprezentowało czworo zawodników: Alicja Trzaska, Natalia Startek, Antonina Pietuch oraz Filip Zabagło. Nasi zawodnicy rywalizowali w piątek na dystansach 100 m. Na pochwałę zasługuje Antonina Pietuch, która na 100m stylem grzbietowym zajęła I miejsce z wynikiem(1:34,55). W sobotę na dystansach 50m nasi zawodnicy zaprezentowali się również z jak najlepszej strony, bili swoje rekordy życiowe, a po raz kolejny I miejsce na 50m stylem grzbietowym zajęła Antonina Pietuch z czasem(44,48), a na 50m stylem motylkowym zajęła III miejsce z czasem(46,55). Udane starty w piątek i sobotę pozwoliły naszej zawodniczce na zajęcie III miejsca z wynikiem 455 punktów w kategorii wiekowej 9 lat.
Pozostałej trójce „Delfinków” nie udało się wdrapać na podium zawodów, ale uzyskiwali niezłe wyniki poprawiali swoje rekordy życiowe. Gratulujemy.