Po co pozycjonować stronę internetową?

2017-02-13 7:08:40

W dobie Internetu, który dla milionów ludzi stał się powszechnym źródłem wszelkiego rodzaju informacji, jak również miejscem gdzie poszukuje się konkretnych produktów i usług, trudno jest prowadzić określoną działalność bez istnienia w sieci. Dzięki zaistnieniu w sieci określonej firmy automatycznie wzrasta liczba osób, które dowiadują się o istnieniu tejże firmy.

 

Dlatego wiele firm stawia na dobrze zaprojektowana stronę WWW, atrakcyjną wizualnie i tematycznie, gdzie klienci w łatwy i przejrzysty sposób będą mogli zapoznać się z ofertą danej firmy. Dobrze zaprojektowana strona internetowa, bogata w sensowną treść i ciekawą ofertę nie wystarczy i nie odniesie pożądanego sukcesu, gdyż większość internautów, w tym potencjalnych klientów zwyczajnie do niej nie dotrze.

W sieci bowiem istnieje ogromna liczba firm, niezależnie od branży w jakiej działają i tylko sam atrakcyjna oferta nie wystarczy by się „przebić” i trafić do konkretnych odbiorców. Według badań osoby szukające w sieci danej usługi, czy też produktu, otwierają do dziesięciu pierwszych linków, które wyszukiwarka wyświetli na monitorze. Taka już jest nasza ludzka natura, że jesteśmy leniwi i dalej sięgać zwyczajnie nam się nie chce.

Dlatego firmy, które chcą osiągnąć sukces i dotrzeć z ofertą do jak największej liczby odbiorców, powinny zadbać o to by ich strona pojawiała się na możliwie najwyższym miejscu w wyszukiwarkach. Osiągną to dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu własnej strony. Pozycjonowanie stron internetowych to coraz bardziej popularny zabieg mający na celu zwiększenie oglądalności danej strony.

Wpływ na to ma intensywnie rozwijający się marketing internetowy. Aby oferta danej firmy trafiła do potencjalnych klientów należy zadbać o jej reklamę. Samo zaistnienie w Internecie nie jest kluczem do sukcesu, ponieważ bez skutecznej promocji nawet bardzo atrakcyjna oferta nie zostanie zauważona. Dlatego taka strona powinna być dodatkowo wsparta działaniami zwiększającymi jej oglądalność.

Pozycjonowanie stron www jest formą promowania strony, tak aby pojawiała się na możliwie jak najwyższym miejscu w wyszukiwarkach, to jeden z głównych elementów marketingu internetowego, dzięki któremu zwiększa się ilość odwiedzin na danej stronie. Większy ruch na stronie to również większa ilość klientów i większy sukces firmy.

W czasach gdy firmy niemal z każdej branży posiadają dużą konkurencję pozycjonowanie strony internetowej danej firmy jest niezbędnym elementem jej reklamy i jednym z czynników warunkujących sukces. Wysokie wyniki w wyszukiwarkach jakie dana strona osiągnie dzięki pozycjonowaniu to gwarancja dotarcia do dużej liczby klientów, którzy skorzystają z oferty. Pozycjonowanie stron internetowych to jeden z elementów marketingu i reklamy wpływający na sukces firmy.

Komentarze

5 komentarzy

 1. Niezwiązani odpowiedz

  Pozycjonowanie jest faktycznie najlepszą formą reklamy ale rynek w dużej mierze wypełniają firmy o słabej jakości wykonawczej. Dlatego nad wyborem firmy SEO trzeba się mocno pochylić i 2 razy pomyśleć zanim podpisze się umowę. Ważna jest na pewno kadra ale również zapisy w umowie no i warto sprawdzić referencje. Temat rzeka ale do ogarnięcia.

 2. S odpowiedz

  Codziennie dostaję na skrzynkę przynajmniej ze 2 oferty pozycjonowania strony. Tylu mamy w Polsce specjalistów 🙂

  1. ICEA odpowiedz

   Faktycznie firm w Polsce jest na pewno ponad 100 ale warto najpierw sprawdzić przynajmniej ilu mają specjalistów do obsługi całej bazy klientów którymi przeważnie się chwalą. Jak mówią że obsługują 2000 firm a na stronie przedstawiają 10-cio osobową kadrę pozycjonerów to jakość obsługi nie może być na najwyższym poziomie. Matematyki się nie oszuka.

 3. Agata odpowiedz

  Warto wspomnieć, że pozycjonowanie stron jest doskonałą reklamą bez względu na branżę i lokalizację. Można w ten sposób promować firmy zarówno lokalnie jak i globalnie. Najbardziej pożądanym rezultatem tych działań jest zwiększenie konwersji, która w zależności od firmy może być zakupem produktu, zapisaniem się do newslettera, rejestracją konta czy wysłaniem zapytania.

 4. Dawid odpowiedz

  Bardzo przydatny artykuł. Zawsze warto pozycjonować swoje strony.
  Ja pozycjonuje swoje strony najczęściej poprzez piramidy linków.

  Pozdrawiam i zapraszam do czytania:
  tylkosukces.pl/blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *