Facebook


PO SĄSIEDZKU. Do Gdańska i Wrocławia już nie z Modlina

2016-05-06 10:41:52

Z końcem października irlandzki przewoźnik Ryanair przenosi swoje loty krajowe z Modlina na Okęcie. Zwiększa też częstotliwość lotów z Gdańska do stolicy do trzech dziennie – poinformowano w trakcie konferencji, która odbyła się 26 kwietnia.

Przedstawiciele lotniska twierdzą, że powoli nie wyrabiają się z przyjmowaniem podróżnych, stąd pomysł na przeniesienie do stolicy krajowych lotów do Gdańska i Wrocławia.

Michael O`Leary, szef irlandzkich linii lotniczych, już rok temu (w styczniu 2015 r.) zapowiadał, że naturalną konsekwencją polityki Ryanair będzie obecność przewoźnika na obu warszawskich lotniskach. Są plusy i minusy tego przedsięwzięcia. Dla osób z naszego powiatu latanie do polskich miast będzie bardziej uciążliwe.

– Latam dosyć często, średnio raz w miesiącu. Jak pomyślę, że teraz będę musiała stać w korkach, by przebić się przez całą Warszawę, to aż mi się odechciewa – mówi pani Iwona, mieszkanka Czosnowa.

Z drugiej strony dzięki zmianie lotniska podróż liniami Ryanair będzie szybsza i wygodniejsza dla tych, którzy chcą dotrzeć bezpośrednio do stolicy. W tej chwili na lotnisko w Modlinie podróżni mogą dojechać z Warszawy tylko autobusami Modlin Bus, kursującymi co kilkadziesiąt minut lub pociągiem, z przesiadką na autobus na stacji Modlin. Droga zajmuje blisko godzinę.
Z kolei z centrum Warszawy na Okęcie można dostać się pociągiem kursującym co 20 min., a także autobusami komunikacji miejskiej.

Ponadto podróż samolotem irlandzkiego przewoźnika stanie się bardziej konkurencyjna dla pociągów Pendolino (z Gdańska Głównego do Warszawy Centralnej jadą 2 godz. 40 min.), jak również dla latającego z Gdańska do Warszawy LOT–u. Łatwo więc wywnioskować, że Ryanair nie jest już nastawiony tylko na niskobudżetowych pasażerów, ale też coraz mocniej walczy o klienta biznesowego. Wprowadził m.in. usługę Business Plus, w ramach której pasażer otrzymuje elastyczne zmiany rezerwacji, 20–kilogramowy bagaż rejestrowany, szybkie przejście przez kontrolę bezpieczeństwa na wybranych lotniskach, pierwszeństwo przy boardingu oraz lepsze miejsca w samolocie.

Przeniesienie lotów krajowych do polskich miast z lotniska w Modlinie to nie jedyne zmiany, jakie szykuje przewoźnik. Od listopada w rozkładzie pojawią się nowe połączenia międzynarodowe. Ryanair zacznie latać Modlina do Belfastu, Birmingham, Edynburga, Leeds, Newcastle, Porto, Tuluzy i Walencji. Na lotnisku będzie także od bazowany trzeci samolot.

AC/Tygodnik Nowodworski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *