PO SĄSIEDZKU. Port w Modlinie przyjął 2,5 mln pasażerów

2015-12-29 3:52:58

Już 2,5 miliona pasażerów zostało obsłużonych na Lotnisku Warszawa/Modlin od początku 2015 r. – to rekord w dotychczasowej historii portu.

W zeszłym roku lotnisko przyjęło 1,7 mln podróżnych, czyli prawie milion osób mniej, niż w obecnym.
– Bardzo się cieszymy, że lotnisko wciąż się rozwija. Odnotowujemy stałe wzrosty zarówno liczby pasażerów jak i przychodów portu z działalności pozalotniczej. Wyniki lotniska oceniamy bardzo dobrze! Jest to opinia nie tylko nasza, ale również wszystkich właścicieli spółki zarządzającej portem. Jesteśmy już czwartym największym portem w Polsce. Na lotnisku odprawia się prawie 8 tys. osób dziennie i ok. 230 tys. miesięcznie – tak dobrego wyniku nie zakładały nawet plany wykonawcze spółki – mówi Piotr Okienczyc, prezes lotniska.
Port Lotniczy Warszawa/Modlin w ponad trzy lata rozwinął siatkę oferowanych połączeń do 36 kierunków lotniczych w całej Europie.

Najpopularniejszymi trasami od początku tego roku są:
1. Londyn Stansted
2. Wrocław
3. Bruksela Charleroi
4. Gdańsk
5. Rzym Ciampino
6. Paryż Beauvais
7. Oslo Rygge
8. Mediolan Bergamo
9. Dublin
10. Ateny

– Najważniejsze, że już zaczynamy przynosić zysk – na poziomie EBITDA wyniesie on z końcem roku ok. 14 mln zł. Zysk netto osiągniemy w 2017 roku – czyli niecałe 5 lat po uruchomieniu lotniska – to bardzo szybko jak na tak dużą inwestycję – mówi Marcin Danił, wiceprezes lotniska.

Oprac. Red.

Fot. Port Lotniczy Modlin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *