Facebook
Podmiejskie wypady

2016-11-10 10:58:56
Jeszcze kilka lat temu duże miasta przyciągały rzesze ludzi – swoim blichtrem, wiecznym pośpiechem, dostępem do kultury i rozlicznych rozrywek i szeroko rozumianą infrastrukturą. Młodzi ludzie opuszczali rodzinne wsie i miasteczka szukając w wielkich aglomeracjach miejskich pracy, lepszego życia lub kariery. Dzisiaj – można zaobserwować diametralną zmianę sytuacji. Mieszkańcy metropolii coraz chętniej wyprowadzają się na podmiejskie, a nawet wiejskie, tereny. Coraz częściej wybierają też ośrodki położone blisko miast na weekendowe wypady lub rodzinne imprezy.

Uciec na weekend

Chęć ucieczki z miasta nie omija też mieszkańców stolicy. Warszawa to fantastyczne miasto – doskonałe miejsce do pracy, życia, pełne kultury, licznych rozrywek i wydarzeń. Ale czasami, przy ponad 1 600 000 mieszkańcach, dzieje się tutaj zbyt dużo. Wtedy jedynym ratunkiem jest kilka dni spędzonych z dala od zgiełku i wielkomiejskiego hałasu. Zazwyczaj wystarczy wyjechać niedaleko. Weekend pod Warszawą doskonale podładuje baterie i pozwoli przetrwać do długiego, wakacyjnego wypoczynku. Taki wyjazd ma też jedną doskonałą zaletę – nie trzeba długich przygotowań, rezerwacji ani planów. Decyzję o wyjeździe możemy podjąć w ostatniej chwili – podczas zakupów na piątkowy obiad. Wystarczy wtedy wsiąść w samochód lub kolejkę podmiejską i już zaczyna się nasza fantastyczna, weekendowa przygoda. Z miejscami noclegowymi nie powinno być problemów – wygodny i przyjazny hotel pod Warszawą znajdziemy bez trudu.

Moc atrakcji dla każdego

Mogłoby się wydawać, że taki weekend wieje nudą. Nic bardziej mylnego! Podwarszawskie hotele mają w swojej, bogatej przyznajmy, ofercie szereg atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych obywateli tego globu.
Znajdzie się więc coś dla zapalonych wędkarzy (np. w Parku Rekreacyjno-Biznesowym Las Woda), wielbicieli leśnych szlaków, koniarzy, ornitologów.
Warto także zainteresować się ofertami hoteli typu „spa” znajdującymi się blisko Warszawy. W warunkach nieskażonej niczym przyrody, leśnej ciszy i przy akompaniamencie odgłosów natury zabiegi relaksacyjne oraz kosmetyczne są kilkukrotnie bardziej przyjemne niż te same zabiegi serwowane nam w centrum ruchliwego miasta.

las-woda-7

Nocleg w hotelach zlokalizowanych poza miastem jest także doskonałą bazą wypadową do zwiedzania okolicznych miejscowości. Stąd już tylko rzut beretem do Mariańskich Porzeczy (ze swoim słynnym drewnianym kościołem), Warki zwanej perłą Mazowsza, Kazimierza Dolnego, Wanat (ciche świadka hitlerowskich mordów), Podzamcza i znajdującej się tam siedzimy Zamoyskich lub Czerska, w którym możemy podziwiać ruiny średniowiecznego zamku.

A gdyby tak, impreza?

Podwarszawskie miejscowości i hotele to także świetne miejsce na wszelkiego rodzaju rodzinne imprezy (zarówno te oficjalne, jak i mniej oficjalne), a nawet śluby. Romantyczne scenerie, otoczenie przyjazne dzieciom i zwierzętom oraz ogrom atrakcji mówią same za siebie. Przyjęcie urodzinowe, wesele lub studniówka w takiej atmosferze należeć niewątpliwie będą do wydarzeń niezapomnianych, i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

las-woda-8Atrakcyjne jest nie tylko samo wynajęcie sali weselnej blisko Warszawy, ale i możliwość wzięcia ślubu w plenerze. Malowniczy ślub jak z romantycznego filmu nie musi dzięki temu pozostawać w sferze marzeń, a splendoru dodadzą towarzyszące uroczystości ślubnej atrakcje, takie jak: fotobudka, fontanna z czekolady, pokazy tańca oraz zabiegi SPA dla weselnych gości.

Czasami nie warto szukać daleko, ciekawe miejsca są tuż na wyciągnięcie ręki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *