Facebook


Pół punktu zwycięzcy

2016-05-12 5:40:24

Powiatowy finał V edycji konkursu „Policjanci są wśród nas” został rozstrzygnięty. O zwycięstwie zadecydowało pół punktu. Wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej im. S. Krasińskiego w Chotomowie.

W Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 2 w Legionowie do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn ze szkół podstawowych powiatu legionowskiego. Turniej odbył się 11 maja. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. S. Krasińskiego w Chotomowie, która będzie reprezentowała nas w wielkim finale. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VI, a jego głównym celem jest podniesienie świadomości prawnej dzieci oraz zmniejszenie przestępczości i ograniczenie liczby wypadków z udziałem najmłodszych. Turniej składa się z dwóch części: teoretycznej (pytania dotyczyły przepisów i zachowań zwiększających bezpieczeństwo) i sprawnościowej (bieg i tor przeszkód).

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Legionowski Robert Wróbel, który ufundował nagrody za pierwsze miejsce. Ponadto nagrody za udział w konkursie przekazali prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki, wójt gminy Nieporęt Sławomir Mazur oraz wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski.

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczył w imieniu Starosty Legionowskiego członek Zarządu Michał Kobrzyński oraz kierownik referatu zarządzania kryzysowego Janusz Głogowski.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fot. Powiat Legionowski

Fot. Powiat Legionowski

Wyniki konkursu:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie
Maciej Saba
Adrian Turczyński
Maciej Turczyński

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serocku
Łukasz Rydzewski
Karol Szachna
Jakub Borkowski

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1. Warszawskiej DP w Legionowie
Piotr Bawor
Filip Komosiński
Radosław Mróz

Tekst i zdjęcia: Powiat Legionowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *