SPORT SZKOLNY. „Sobieski” w czołówce

2017-12-19 5:41:57

Co prawda nie znam porównawczych statystyk, punktacji powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, ale wydaje się, że w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie sport nie jest spychany na aut zainteresowań uczącej się tam młodzieży. Wręcz odwrotnie. Nauczyciele wychowania fizycznego, choć nie tylko oni, starają się urozmaicać ofertę sportową dla uczniów, nie ograniczać jej tylko do lekcji wychowania fizycznego

O ciekawej akcji spotkań z naszymi olimpijczykami i wybitnymi sportowcami, pod umownym hasłem „To nas kręci”…informujemy sukcesywnie na naszych łamach od 2-3 lat. Ostatnio szkoła ta, pod wezwaniem Jana III Sobieskiego, włączyła się czynnie w ogólnopolską akcję „Stop zwolnieniom z wf-u” proponując uczniom np. pokazowe zajęcia z jogi, praktyczne lekcje samoobrony. 13 grudnia br. trener Legionowskiego Towarzystwa Sportowego, Jan Dobrzyjałkowski na kliku lekcjach z uczniami gimnazjum i liceum radził i (praktycznie pokazywał) jak radzić sobie w „stykowych” sytuacjach z agresywnymi natrętami. Dobrze jest znać kilka podstawowych zasad, umiejętności z zakresu samoobrony.


Nauczyciel wychowania fizycznego z „Sobieskiego” (Anna Mermer, Dorota Sumiła, Andrzej Domaszewicz, Piotr Cesarczyk i Daniel Kreps) mogą się też chwalić uczniami swej szkoły, którzy uprawiają pływanie w UKS „Delfin Legionowo, są piłkarzami Legionovii, uprawiają tenis ziemny i szczypiorniaka, a nawet jak Mercedes Gala i Krystian Wajcht uprawiają z coraz większymi sukcesami kolarstwo na torze i szosie. Nie ulega wątpliwości nie ulega wątpliwości, że z tych aktywnych dziś sportowców łyknęła sportowego bakcyla na „żywych” lekcjach wychowania fizycznego w „Sobieskim”. Oni nie chcą tyko przesiadywać przed komputerami i smartfonami, już wiedzą, że sport to zdrowie i pożyteczny sposób na spędzanie wolnego czasu. (jb)
Zdjęcia z zajęć samoobrony z J. Dobrzyjałkowskim – Oliwia Domaszewicz.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *