LEGIONOWSKI. 91 mieszkańców powiatu objętych nadzorem epidemiologicznym, 22 poddane kwarantannie domowej

2020-03-13 6:02:49

Jak poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie na dzień 13 marca br., w związku z sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu legionowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19, 91 mieszkańców powiatu objętych nadzorem epidemiologicznym, a 22 osoby poddane są kwarantannie domowej

Aktualnie żaden z mieszkańców powiatu nie jest hospitalizowany z powodu  podejrzenia zakażenia COVID-19. W ciągu doby przybyło, 35 osób objętych nadzorem i 12 objętych kwarantanną domową.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Przypominamy, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalec się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *