POWIAT. Bezpieczne Święta Wielkanocne – podsumowanie

2016-03-29 12:28:57

Tegoroczne Święta Wielkanocne na terenie powiatu legionowskiego, w przeciwieństwie do sytuacji w kraju, przebiegły spokojnie i bezpiecznie. Podczas czterech dni świątecznego weekendu na terenie powiatu policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy i 8 kolizji. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę 11 nietrzeźwym kierującym. Zarówno kierowcy jak i piesi wzięli sobie do serca apele i ostrzeżenia funkcjonariuszy.

Jeden wypadek, w którym ranna została 1 osoba i 8 kolizji to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie Legionowa i ościennych gmin podczas tegorocznych Świat Wielkanocnych. Funkcjonariusze zatrzymali także 11 nietrzeźwych kierujących. Do wypadku drogowego doszło w niedzielę ok. godz. 20.15 w Legionowie na skrzyżowaniu ulic Zegrzyńskiej i Gen. Buka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący renault 70-letni mężczyzna podczas manewru skrętu w lewo zderzył się z jadącym na wprost z kierunku przeciwnego 24-letnim motorowerzystą, który po zdarzeniu przewrócił się. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Dochodzenie wykaże dokładny przebieg zdarzenia.

Święta Wielkiej Nocy to czas radości i wspólnych chwil spędzonych w gronie najbliższych i przyjaciół. To także wzmożony ruch na drogach i okres wytężonej pracy dla policjantów. Od piątku policjanci z powiatu legionowskiego prowadzili działania związane ze świątecznym weekendem – “Bezpieczny weekend”. Dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, osób przyjezdnych oraz przejeżdżających przez teren naszego powiatu. W czasie kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Weryfikowali stan trzeźwości kierujących wykonując 1406 badań oraz zatrzymali 11 kierujących pojazdami, którzy kierowali po alkoholu. Niechlubna rekordzistka, która kierowała samochodem, miała w organizmie 1,1 promila alkoholu. 52-letnia kierująca hondą kobieta został zatrzymana w wielką sobotę ok. godz. 23.50 w Chotomowie.

Policjanci wydziału ruchu drogowego dokonali 415 kontroli pojazdów. Wystawili 174 mandaty karne za wykroczenia w ruchu drogowym oraz zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych za niesprawne pojazdy i 14 praw jazdy. Funkcjonariusze drogówki zatrzymywali też uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h. Rekordzistą w tej kwestii okazał się kierujący mężczyzna, który w piątek w Ludwinowie kierował o 86 km/h za dużo. Jak podkreślają policjanci pełniący służbę podczas tegorocznych świąt na drogach było bardzo bezpiecznie.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *