Facebook


POWIAT. Dominika Mateuszczyk z brązowym medalem

2017-07-30 11:56:49

Olimpijskich Osób Głuchych, które odbywają się w lipcu br. w tureckim Samsun.

W ćwierćfinale Polka przegrała przed czasem z Anną Shostak (Ukraina), złotą medalistką tych zawodów z 2013 roku. Dominice pozostała walka o brąz, którą wygrała przez ippon z Białorusinką Aliną Tsishkovets. Dzięki temu zrobiła miłą niespodziankę dla Polski, zdobywając pierwszy swój medal olimpijski. Spełniła swoje największe marzenie. Była już na pięciu olimpiadach, ale zawsze troszkę jej brakowało do upragnionego podium. Tym razem szczęście się uśmiechnęło i na szyi reprezentantki Polski zabłysnął brązowy krążek w wadze do 52 kg! Oprócz tego zajęła 5 miejsce w drużynie razem z siostrami Agnieszką i Natalią Brzykcy. Polki przegrały mecz o brąz z Koreankami.

Jestem z siebie dumna, że reprezentowałam Polskę na tak wysokiej rangi imprezie, jaką są Igrzyska Olimpijskie. Największą niespodzianką dla mnie był wywalczony brązowy medal w wadze do 52kg, dzięki czemu mogę teraz spokojnie spać. Udowodniłam sobie, że mimo wieku oraz wielu ciężko przepracowanych lat na treningach, nie można się poddawać i trzeba walczyć do samego końca. Dziękuję wszystkim za wsparcie, motywację i wiarę we mnie. Na otwarciu wielkiej imprezy, jaką są Igrzyska Olimpijskie, pojawiło się blisko 35 tysięcy osób! Wrażenia i emocje są nie do opisania. Trzeba przeżyć takie chwile, by zrozumieć o czym mówię. – podsumowała Dominika.

Dominika Mateuszczyk trenuje w LTS-ie Judo Legionowo pod czujnym okiem trenerów Anny Tomaszewskiej, Grzegorza Leśniaka i Jacka Kuźmińskiego. W kadrze Polski prowadzi ją trener Radosław Miśkiewicz z Akademii Judo Poznań. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *