POWIAT. Egzaminy mają odbyć się bez problemów

2019-04-10 9:18:19

W dniach 10-12 kwietnia planowane są ostatnie egzaminy gimnazjalne, a 15 kwietnia planowany jest egzamin ośmioklasisty. Według dyrektorów szkół, pomimo strajku nauczycieli, egzaminy mają się normalnie odbywać

Jabłonna

Jak poinformował Andrzej Jasiński Naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych z Urzędu Gminy w Jabłonnie: “Niezależnie od informacji nt. długości i intensywności akcji strajkowej prosimy uczniów klas III gimnazjów, by w dniach planowanego egzaminu gimnazjalnego stawili się w szkole zgodnie z harmonogramem. Ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące organizacji i przebiegu egzaminu zostaną przedstawione bezpośrednio przez Panią Dyrektor w dniach egzaminu.” 119 jabłonowskich gimnazjalistów powinno podejść do egzaminów. Zaś do egzaminu ośmioklasisty przystąpić ma 195 uczniów.

 Nieporęt

Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów we wszystkich szkołach podstawowych odbędą się w ustalonych terminach. – Liczba nauczycieli niestrajkujących jest wystarczająca, aby przeprowadzić egzamin gimnazjalny – zapewnia Henryka Galas z nieporęckiego GZO. Do egzaminu gimnazjalnego przystąpi 96 uczniów. Do egzaminu ósmoklasisty przystąpi 185 uczniów.

 Serock

Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli Miasta i Gminy Serock informuje, że w serockich szkołach egzaminy gimnazjalne i egzamin ósmoklasisty odbędą się zgodnie z planem. do egzaminu gimnazjalnego przystąpi w tym roku 140 uczniów, a do egzaminu na koniec szkoły podstawowej – 153 uczniów.

 Wieliszew

Egzaminy gimnazjalne oraz egzaminy ośmioklasisty niemal na pewno odbędą się bez problemów, zapewnił Jacek Banaszek dyrektor gminnego CUW. – Liczba nauczycieli na tę chwilę niestrajkujących jest odpowiednia do przeprowadzenia egzaminów. Ewentualnie mamy jeszcze do dyspozycji 9 dyrektorów oraz 4 pracowników Urzędu Gminy, którzy mogą przeprowadzić egzamin –  uspokaja dyrektor gminnej oświaty. Do egzaminu gimnazjalnego w Gminie Wieliszew przystąpi 115 uczniów klas III gimnazjów. Zaś do egzaminu na koniec szkoły podstawowej przystąpi 139 uczniów klas VIII.

 Gimnazjum powiatowe

W szkołach prowadzonych przez Starostwo Powiatowe egzamin gimnazjalny, na pewno przeprowadzony zostanie w PZSiPS w Legionowie. w tej szkole w tym roku jest tylko 3 gimnazjalistów. Stan kadry pedagogicznej umożliwi przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych w tej szkole. Jak informuje Dyrektor PZSO w Legionowie (Konopnicka) Pani Jolanta Magda, egzaminy w szkole odbędą się bez problemów. Do egzaminu w placówce ma przystąpić 91 tegorocznych gimnazjalistów.

 Legionowo

Szkoły prowadzone przez Gminę Legionowo deklarują, że egzaminy w ich placówkach odbędą się bez większych problemów. Informują również, że uczniowie są poinstruowani, aby w dzień egzaminu stawić się na egzamin.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *