POWIAT. Grabiec ostatni na liście PO

2015-09-03 7:03:08

W środę 2 września Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów w wyborach parlamentarnych. Jan Grabiec znalazł się na ostatnim miejscu listy PO z okręgu nr 20. 7 na liście jest obecna radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego z naszego okręgu Kinga Gajewska, 14 miejsce na liście zajęła była radna Rady Powiatu Legionowskiego Olga Wierzbicka.
Zaprezentowaną listę kandydatów do parlamentu z okręgu nr 20 (powiaty: legionowski, nowodworski, warszawski zachodni, grodziski, piaseczyński, otwocki) otwiera obecna marszałek sejmu Małgorzata Kidawa – Błońska, 2. miejsce otrzymał Michał Kamiński, na 3. miejscu znalazła się Jadwiga Zakrzewska. 7. na liście jest obecna radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego z naszego okręgu Kinga Gajewska, 14. miejsce zajęła była radna Rady Powiatu Legionowskiego Olga Wierzbicka. – Jest takie ewangeliczne powiedzenie „Ostatni będą pierwszymi”. Myślę, że to będą trudne i ciekawe wybory. Przekonamy się, czy lokalna społeczność jest w stanie na tyle się zmobilizować mimo wielu niesprzyjających okoliczności aby wylansować swojego przedstawiciela. To będzie taki sprawdzian, czy stać nas na reprezentanta w tych warunkach społecznych i politycznych, czy też nie – na gorąco skomentował listę wiceminister w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Jan Grabiec. Jak przyznał, kampanię będzie chciał oprzeć na rozmawianiu o problemach ważnych dla aglomeracji warszawskiej. – Będę się starał korzystając z doświadczeń naszych lokalnych, ale także doświadczeń ze współpracy z samorządami w kontekście janosikowego i moich obecnych doświadczeń zawodowych chociażby dlatego, że pilotuję ustawę aglomeracyjną. Chcę pokazać mieszkańcom pozostałych powiatów, że pewne sukcesy osiągnęliśmy, chociażby w kwestii komunikacji w Legionowie, gdzie jest spójny system komunikacji. To można powtórzyć, chociażby w powiecie wołomińskim w którym w ogóle nie funkcjonuje wspólny bilet – zapewnia Jan Grabiec. Oficjalna inauguracja kampanii wyborczej Grabca ma się rozpocząć za tydzień. Jak przyznaje, chce rozmawiać z ludźmi, ponieważ zamierza realizować postulaty społeczne. Zaskakująco wysoko, bo 7. na liście znalazła się Kinga Gajewska. – Bardzo dobra pozycja i bardzo dobra wiadomość. Kinga jest osobą bardzo aktywną. Od kilku miesięcy jest radną w sejmiku wojewódzkim, wspiera nas w sprawach bardzo istotnych dla samorządowców  – komentuje wiceminister Grabiec. W wyborach do Senatu kandydatką PO z okręgu nr 40 obejmującym swoim zasięgiem powiat legionowski, będzie sprawująca obecnie mandat senatora Anna Aksamit.

11938930_150536141953774_2093103428_n

W piątek 4 września tuż po 15.30 przy wejściu do legionowskiego ratusza odbył się przedwyborczy briefing prasowy Jana Grabca na którym zaprezentował  on pierwsze trzy osoby z komitetu honorowego, które już teraz udzieliły mu swojego poparcia. Są to prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, legionowski poseł kończący już swoją kadencję Zenon Durka, oraz były wicepremier i  zasłużony legionowianin Aleksander Łuczak. Wszyscy trzej zgodnie wychwalali wiceministra Grabca.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

Komentarze

2 komentarze

  1. Artur odpowiedz

    Jakie miłe miśki na zdjęciu w czołówce, jak fajnie trzymają rączki. Nie wiadomo czy po datek czy do modlitwy 😀

  2. MacS odpowiedz

    Źle mu nie życzę, mam obojętny stosunek do niego, ale to jednak cwaniactwo. Zostać wiceministrem na dwa miesiące by mieć lepszy start? I cała ta gadka o tym, co on tam niby zdziała jako wiceminister?
    Nie wiem, jak inni, ale ja nie lubię, jak się z wyborców robi debili. Mojego głosu on mieć nie będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *