POWIAT. Grabiec rzecznikiem PO

2016-02-16 8:36:51

Legionowski poseł, a jednocześnie były starosta Jan Grabiec został rzecznikiem Platformy Obywatelskiej. To jednogłośna decyzja Zarządu Krajowego, jaka zapadła na wtorkowym (16 lutego) posiedzeniu opozycyjnej partii.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, po zakończeniu posiedzenia Zarządu Krajowego PO byłego legionowskiego starostę, a obecnie świeżo upieczonego rzecznika zachwalał sam szef Platformy Grzegorz Schetyna. – Jan Grabiec został jednogłośnie wybrany przez zarząd rzecznikiem partii i klubu parlamentarnego. Chcemy robić to wspólnie, budujemy to na zasadzie naczyń połączonych, tzn. jak najwięcej wspólnych inicjatyw tak, żeby organizacyjnie to lepiej mogło wyglądać i było skuteczniejsze – powiedział dziennikarzom Grzegorz Schetyna. Ponadto przypomniał, że Grabiec jest nowym posłem PO, pochodzi z podwarszawskiego Legionowa. – To jest ważne, żeby mieć kontakt z państwem – zwrócił się do dziennikarzy Grzegorz Schetyna.

Jak podaje PAP, nowego rzecznika mają wspierać w działaniach doświadczeni posłowie opozycyjnej partii, m. in. była wiceminister edukacji Urszula Augustyn, szef kujawsko-pomorskiej Platformy Tomasz Lenz, były rzecznik rządu Cezary Tomczyk oraz były wiceminister infrastruktury i rozwoju Paweł Olszewski. – To ludzie, którzy będą pomagać i angażować się w prace biura prasowego, bo zależy nam na pełnej dostępności do mediów. Tak, jak zapowiadałem, będę starał się w miarę możliwości pokazywać młode i nowe twarze Platformy Obywatelskiej, czasami te z drugiego, trzeciego szeregu, które naprawdę mogą pokazać dobre oblicze Platformy – podsumował Schetyna.

Urodzony w 1972 roku Jan Grabiec to były wiceminister administracji i cyfryzacji. W latach 2006-2015 pełnił funkcję starosty legionowskiego. Mandat posła sprawuje po raz pierwszy. Zasiada w komisjach administracji i spraw wewnętrznych oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. Od początku obecnej kadencji dziennikarzom dał się poznać jako klubowy ekspert od tematyki samorządowej. Wielokrotnie wypowiadał się krytycznie m. in. na temat ewentualnego podziału Mazowsza na dwa województwa, o czym kilka tygodni temu mówili politycy PiS.

oprac. DB, źródło: PAP

Fot. facebook Jan Grabiec

Komentarze

6 komentarzy

 1. Paweł odpowiedz

  DODAM INFO O PRZEGRANEJ SPRAWIE PRZECIWKO STRAJKUJĄCEMU W CZASIE POSPOLITEGO RUSZENIA INŻYNIERÓW I URBANISTÓW WOBES SŁUZB URBANISTYCZNYCH W POWIECIE

 2. Α i Ω odpowiedz

  Poza mądrzeniem się, jakieś zasługi odniósł P.J.Grabiec. Na razie pełno pustosłowia a konkretów mniej niż zero. Krowa która dużo ryczy mało mleka daje.

 3. rv odpowiedz

  No cóż. Na rzeczników wybiera się ludzi, którzy fakty przedstawią tak by wszyscy myśleli, że tak musi być, by mówiąc wiele nic nie powiedzieć. Takiego mieliśmy Starostę? 😉

 4. Krzysztof odpowiedz

  Wczoraj pierwszy dzień w pracy i już się Pan Jan popisał w TVP Info, broniąc TW Bolka. Z zażenowaniem słuchałem jak mówił, że odnalezione akta nie mają znaczenia, że Wałęsa bohaterem narodowym jest! Że to przecież nasz noblista, twórca Polski niepodległej… Wstyd mi za takich ludzi. Za nobliste który łze od 30 lat, i za to kłamstwo jest nagradzany i nazywany autorytetem, i za Grabca, ktory wpisał się wczoraj w ideę “nocnej zmiany”. Ciekawe co jlma Pan Jan za uszami, że tak ochoczo broni skompromitowanej “legendy” Solidarności?

 5. Wydmuszka albo precel Marcinowy odpowiedz

  No cóż, w nawiązaniu do wyznania pana Schetyny nasuwa się pytanie: w tym przypadku to drugi czy trzeci szereg jest? 😉

 6. Jacek odpowiedz

  Czyli strach przed wcześniejszymi wyborami samorządowymi u lemingów coraz większy heheheheh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *