POWIAT. Interwencja SLL w Narodowym Funduszu Zdrowia
2017-07-14 4:00:20
Stowarzyszenie Legionowskich Lokatorów (SLL) złożyło do NFZ petycję w sprawie zabezpieczenia leczenia szpitalnego na terenie powiatu. Legionowska Klinika Mediq nie znalazła się bowiem w sieci szpitali
Reklama
Po ogłoszeniu wykazu szpitali, które weszły do utworzonej sieci, okazało się, że został do niej włączony tylko Szpital Onkologiczny w Wieliszew. Poza siecią szpitali znalazła się natomiast legionowska Klinika Mediq.
Mieszkańcy powiatu poza siecią?
„Kontrakty na dotychczasowych zasadach obowiązują do dnia 1 października 2017 r. i istnieje ryzyko przekierowania pacjentów leczących się do tej pory w Legionowie i Wieliszewie (szpital ten został włączony do sieci tylko w zakresie onkologiczno – pulmonologicznym) do placówek spoza powiatu. Wydłuży to kolejki oczekujących na zabieg i może mieć wpływ na dostęp do leczenia. Także pula środków przeznaczonych przez NFZ na kontrakty z placówkami spoza sieci, wynosząca tylko 7 proc., wskazuje, że ewentualny zakup świadczeń szpitalnych może być mniejszy. Stąd nasza interwencja w formie petycji u Dyrektora Mazowieckiego Oddziału NFZ” – mówi Prezes Stowarzyszenia Legionowskich Lokatorów Janusz Baranowski.
Reklama
Legionowski samorząd milczy
Wprowadzenie sieci szpitali dla władz samorządowych powiatu nie posiadającego własnego szpitala powinno zapalić u nich czerwone światło. Niestety można jedynie z dużą doza prawdopodobieństwa stwierdzić, że lokalni włodarze chcą przemilczeć problem, aby nie przypominać mieszkańcom swoich deklaracji, przyrzeczeń i zobowiązań w sprawie budowy szpitala nagłaśnianych w okresach przedwyborczych przez związane z nimi media. Skutki tych działań, a właściwie ich braku mogą odbić się na zdrowiu mieszkańców, którzy z kolei będą mogli odbić to sobie na lokalnej władzy, już niedługo przy urnach wyborczych.
Jacek Jankowski
5 komentarzy
14) niewywiązywanie się z obietnic złożonych osobiście na spotkaniu z mieszkańcami (marzec – spotkanie z mieszkańcami Bukowca i obietnica działań w 6 tygodni a minęło ich blisko dwadzieścia, 15) walka z mieszkańcami przez sądy wszystkich chyba instancji w sprawie odszkodowań za grunty zajęte pod drogi
8) parkingi – brak, 9) miejsca w żłobku – brak, 10) miejsca w przedszkolu – brak, 11) miejsca pracy – brak, 12) zagęszczenie – największe w Polsce, 13) zanieczyszczenie powietrza – ponad normę….
Oto „dokonanie” obecnych władz: 1) przebudowa DK61 – brak, 2) kolej do Zegrza – brak, 2) Dworzec, do którego wystartowała tylko miejska spółka a więc de facto chyba my go utrzymujemy zamiast wybudować i utrzymywać go pkp, 3) zamiast planu wyprowadzenia ruchu tranzytowego poza Legionowo (obwodnica) w planie budowa np. wiaduktu na bukowcu co jeszcze bardziej ruch wzmoże, 4) remont peronu na piaskach ze środków gminy zamiast pkp kosztem innych inwestycji, 5) ceny odprowadzania ścieków chyba jedne z najwyższych w okolicy, 6) kolejne markety które wykończają lokalnych przedsiębiorców, 7) szpital w Legionowie mamy taaaaaki. Ktoś wspomiże rozwinąć tę niechlubną listę?
Gdyby ten post wyszedł z mojej ręki to na pewno byłbym zwolennikiem budowy wiaduktu na Bukowcu bo bezkolizyjnych przejazdów w Legionowie dramatycznie brakuje
Nie jestem przeciwnikiem budowy marketów bo do tej pory lokalni przedsiębiorcy robili z klientami co chcieli
Ale całkowicie zgadzam się z całą resztą
Do całej listy zaniedbań dodam także brak komunikacji miejskiej, takiej z prawdziwego zdarzenia która pozwoliłaby zmniejszyć problemy z parkowaniem, zanieczyszczeniem powietrza, korkami
Tylko taki przejazd zdecydowanie bardziej przydałby się w innej lokalizacji. Po co trzy przeprawy w odległości 500 m od siebie? Wiadukt, przejazd, tunel. A inne części miasta? Proponowano w uwagach do studium lokalizację na przedłużeniu ul. 3 maja. I to by miało sens.