POWIAT. Jan Grabiec nowym wiceministrem w MAC

2015-08-04 12:00:14

Dzisiaj (4 sierpnia) Jan Grabiec objął stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Przejmie on obowiązki Marka Wójcika, na którego – jak donosiła Rzeczpospolita – złożono donos do CBA.

Jan Grabiec w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji będzie zajmował się legislacją i kontaktami z samorządami.

– Dziś pani premier Ewa Kopacz powierzyła mi funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. To zaufanie wynika z sukcesu jaki osiągnęliśmy wspólnie w powiecie legionowskim. Ale to jednocześnie zobowiązanie do pracy dla dobra samorządów w Polsce. Dla dobra wszystkich obywateli naszego kraju – powiedział w swoim oświadczeniu Jan Grabiec. – Te 9 lat to wiele udanych przedsięwzięć, projektów które podniosły poziom życia mieszkańców powiatu legionowskiego. Było to możliwe dzięki współpracy z samorządami, zaangażowaniu obywateli naszego powiatu – kontynuował.

Grabiec zastąpi Marka Wójcika, który pełnił funkcję od 1 grudnia 2014 roku. Był m.in. doradcą Wicepremiera, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz ekspertem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do spraw reformy samorządowej. Doniesienie do CBA na Marka Wójcika złożyli wójt i radni gminy Kamienica. Chodzi o jego działania w sprawie wydzielenia z terenu gminy wsi Szczawa i stworzenia z niej odrębnej jednostki administracyjnej.

Oprac. red.

Zdjęcie: mac.gov.pl

Podobne artykuły

Komentarze

8 komentarzy

 1. Tosia odpowiedz

  Faktycznie “po 9 latach udanych przedsięwzięć, projektów, które podniosły poziom życia mieszkańców powiatu legionowskiego” , mieszkańcy ulicy Królewskiej w Jabłonnie mają bardzo podniesiony poziom życia, wręcz ponadprzeciętny jak wypowiada się wszędzie przedstawiciel Lidla. To Pan Grabiec zafundował nam taki komfort życia, codzienny hałas tirów, hałas agregatów i wentylatorów, smród spalin samochodów z parkingu i tirów, wyjazdy klientów z parkingu przez trawniki wprost pod jadące ulicą Królewską samochody,
  pijący alkohol i załatwiający się klienci Lidla pod naszymi oknami, brak możliwości bezpiecznego wjazdu i wyjazdu z garaży, barak możliwości zaparkowania przed posesją bo blokują samochodami klienci Lidla.
  Mam apel do rodziców , uważajcie na swoje dzieci, które bez zastanowienia wyjeżdżają z parkingu Lidla , między kołkami , wprost pod koła jadących ulicą Królewską samochodów!

 2. pl odpowiedz

  Ewakuacja na niecałe 3 miesiące. Ale przekręty i tak wyjdą.

 3. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  WICEMINISTER NA CZAS WAKACJI !!!!! A PO WAKACJACH…… FORA ZE DWORA !!!!! BYŁO CICHO SIEDZIEC NA STAROSTWIE DO USRANEJ SMIERCI……..

 4. MacS odpowiedz

  Nie róbmy kpin. Co on tam w ogóle zrobi? Chyba tylko wrażenie – bo wybory za 2,5 miesiąca. Może niech pan Grabiec mniej mówi o tym, że to docenienie jego pracy w samorządzie – jest tam tylko dlatego, że Platforma szuka nowych twarzy, a z wiceministra lepszy start do Sejmu. Zwykła roszada stołkowo-taboretowa.

 5. Jacek odpowiedz

  ja@ Jakiego konkursu, na wicepremiera?
  Na wicepremiera nie ma żadnego komkursu, widać zarówno znajomość przepisów jak i standardów hehehe szczególnie tych z najwyższej półki.

  1. ja odpowiedz

   Jakiego wicepremiera? I nie chodzi o przepisy tylko o standardy. Czy został wiceministrem bo jest najlepszy? Może tak. A może tylko jest kolegą partyjnym ministra, zasłużonym działaczem powiatowych struktur PO, z wykształcenia panem od religii?

 6. ja odpowiedz

  Zgodnie ze standardami panującymi w PO na najważniejsze stanowiska powoływani są najlepsi ludzie w drodze konkursu. Nie ma znaczenia czy ktoś należy do PO czy nie.

 7. Jacek odpowiedz

  To Smogorzewskiemu gula skoczy, ale może wspomni go Komorowski w swoim dzisiejszym orędziu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *