POWIAT. Kąpieliska już bezpieczne

2015-08-04 10:56:50

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie zaniepokojona wczorajszym zamknięciem przez ratowników kąpieliska na Dzikiej Plaży w Nieporęcie, pobrała próbki wody do badań. Wyniki pokazały, że nie ma zagrożenia dla kąpiących się, dlatego też wszystkie kąpieliska zostały otwarte dla plażowiczów.

W poniedziałek 3 sierpnia ratownicy legionowskiego WOPR zauważyli w jeziorze sinice w okolicach plaży w Serocku, oraz Dzikiej Plaży w Nieporęcie. Natychmiast powiadomili o tym gminne władze. Jednak w Serocku nie doszło do zamknięcia plaży. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie, zaniepokojona stanem wód Jeziora Zegrzyńskiego i zamknięciem przez ratowników kąpieliska na Dzikiej Plaży w Nieporęcie, pobrała próbki wody do badań. Wyniki pokazały, że nie ma zagrożenia dla kąpiących się, dlatego też wszystkie kąpieliska zostały otwarte dla plażowiczów. To dobra wiadomość, przede wszystkim ze względu na obecne upały.

Sanepid zapowiedział bieżące monitorowanie stanu wody w Jeziorze. Jeśli okaże się, że kąpiel na nad zegrzyńskich plażach będzie niewskazana – natychmiast o tym poinformujemy.

Oprac. DB

Zdjęcie: UG Nieporęt

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *