LEGIONOWO. Kładka nad torami

2015-10-31 2:03:26

W czwartkową noc 29 października w ciągu ulic Parkowa-Wyszyńskiego w Legionowie zamontowana została konstrukcja kładki pieszo-rowerowej. Zaledwie 20 minut trwał montaż 37-tonowej konstrukcji, która zawisła nad torami kolejowymi. Kładka ma być oddana jeszcze w tym roku.


Konstrukcja stalowej kładki pieszo-rowerowej wykonana została przez firmę Mosty S.A. na zlecenie powiatu legionowskiego. Obiekt przygotowywany był w siedzibie firmy, następnie został pocięty na mniejsze części i przywieziony do Legionowa. Tutaj konstrukcję zespawano i za pomocą dźwigu zamontowano na podporach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem kładka ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Aby zapobiec wypadkowi podczas montażu kładki nad torami kolejowymi niezbędne było wcześniejsze wyłączenie zasilania z sieci trakcyjnej. Po uzgodnieniu z PKP PLK zaplanowane prace można było przeprowadzić w nocy. Montaż 37-tonowej kładki zajął firmie zaledwie 20 minut, około godziny 2.00 konstrukcja znajdowała się już na podporach. Przypomnijmy. Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY za kwotę 3 057 867,93 zł zdecydowało się zrealizować tą inwestycję. Firma udzieliła również 7-letniej gwarancji.

JR

Zdjęcia: starosta Robert Wróbel

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *