POWIAT. Kolejni “jednoręcy bandyci” w rękach policji

2015-09-09 7:42:30

W ostatnich dniach na terenie powiatu legionowskiego ponownie zabezpieczono 14 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Od początku roku wspólne kontrole policjantów z celnikami doprowadziły do zarekwirowania już 66 sztuk nielegalnych “jednorękich bandytów”.

 

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy ponownie wspierali funkcjonariuszy Urzędu Celnego w przeprowadzaniu kontroli miejsc na terenie całego powiatu, w których znajdują się automaty do gier hazardowych.

Funkcjonariusze korzystając ze swojego doświadczenia, a także dzięki sygnałom od społeczeństwa, skutecznie likwidują kolejne punkty, których właściciele zezwolili na wstawienie automatów działających niezgodnie z Ustawą o grach hazardowych. Celnicy wraz z policjantami w miniony poniedziałek zabezpieczyli 14 takich automatów, łącznie  w 3 lokalach na terenie powiatu legionowskiego.

Od początku roku wspólne kontrole policjantów z celnikami doprowadziły do zarekwirowania 66 sztuk nielegalnych “jednorękich bandytów” na terenie całego naszego powiatu. Postępowanie w przedmiotowych sprawach prowadzą funkcjonariusze II Urzędu Celnego w Warszawie.

Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107§ 1 stanowi, kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Oprac. DB

Zdjęcie: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *