Powiat Legionowski oficjalnie Stolicą Kultury Mazowsza 2017

2017-02-01 2:52:34

Tytuł “Stolica Kultury Mazowsza 2017” i 100 tysięcy złotych na organizację wydarzeń kulturalnych otrzymał Powiat Legionowski w konkursie organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Kapituła konkursu doceniła bogactwo i różnorodność oferty kulturalnej w naszym powiecie.

W imprezie inauguracyjnej, zorganizowanej 28 stycznia br., we współpracy z gminnymi ośrodkami kultury i lokalnymi artystami, w sali widowiskowej legionowskiego ratusza, uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego, Sejmiku Województwa Mazowieckiego, delegaci władz samorządowych z Powiatu Legionowskiego i Powiatu Otwockiego, który dzierżył tytuł Stolicy Kultury Mazowsza w roku ubiegłym, zaproszeni goście oraz mieszkańcy.

Część oficjalną uroczystości otworzył Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego i jednocześnie Przewodniczący Kapituły Konkursowej Wiesław Raboszuk gratulując Powiatowi Legionowskiemu zaszczytnego tytułu Stolicy Kultury Mazowsza oraz symbolicznego przekazania Klucza do Stolicy.

Pierwszym z zaplanowanych na ten wieczór wydarzeń kulturalnych był koncert zespołu Mateusz Smoczyński Quintet. Cieszący się ogromnym uznaniem i międzynarodową sławą skrzypek jazzowy wraz z kolegami wykonali utwory ze swojej najnowszej płyty, której premierę zaplanowano na kwiecień br. Autorami kompozycji, w których znaleźć można wiele nawiązań do polskiej muzyki ludowej, amerykańskiego folku i muzyki klasycznej.

Przed nami rok pełen wydarzeń kulturalnych na terenie powiatu legionowskiego, które zorganizowane zostaną pod szyldem Stolicy Kultury Mazowsza 2017. Oferta przygotowana przez poszczególne gminy została opracowana w oparciu o uwarunkowania historyczne, geograficzne i lokalne tradycje oraz aktualnie panujące na rynku kulturalnym trendy. Znajdują się w niej wydarzenia odbywające się cyklicznie, które zdążyły już zyskać popularność i przychylność mieszkańców ciesząc się ogromnym powodzeniem oraz propozycje całkiem nowe, jednorazowe uwarunkowane dynamiką kalendarza.

http://www.powiat-legionowski.pl/

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *