POWIAT. Mariusz W. ciągle w areszcie

2015-09-20 11:49:33

Warszawski sąd okręgowy ciągle zajmuje się sprawą Mariusza W., byłego komendanta policji na Białołęce, a wcześniej zastępcy komendanta powiatowego w Legionowie. Mężczyzna jest oskarżony o zabójstwo biznesmena spod Ciechanowa.

 

W sprawie o zabójstwo Dariusza Sołowińskiego, o które podejrzewany jest były policjant Mariusz W. w dalszym ciągu toczy się postępowanie przed sądem. – Ostatnia rozprawa miała miejsce 24 sierpnia, a  kolejny termin został wyznaczony na 6 października – poinformowała nas Joanna Adamowicz z Biura Informacyjnego Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie. Proces ma charakter poszlakowy.

Oskarżony w tej sprawie Mariusz W. w oczekiwaniu na wyrok w areszcie spędził już ponad 4 lata. Na jednej z ostatnich rozpraw, w czerwcu tego roku sąd przesłuchał biegłych m.in. z dziedziny pirotechniki, którzy badali ślady na miejscu zdarzenia. Wiadomo, że substancje znalezione na bucie Mariusza W. nie mają związku z ogniskiem, w którym W. miał próbować spalić zwłoki biznesmena. 46-letniego oskarżonego na wniosek sądu skierowano na badania psychiatryczne.

Sprawa Mariusza W. ciągnie się od 2011 roku, kiedy to w lesie pod Kałuszynem znaleziono szczątki ludzkie. Jak się później okazało należały one do Dariusza Sołowińskiego. Obu mężczyzn łączyły interesy. Na ciele ofiary znaleziono także cztery kule, które pochodziły z broni policyjnej.

Byłemu policjantowi za zabójstwo grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. O postępach w sprawie będziemy informować na łamach TiO.

MaCh

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *