POWIAT. Minister Błaszczak wśród młodych druhów

2016-03-21 8:35:11

W poniedziałkowe popołudnie (21 marca) w sali koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie dowódca uroczystości Bartłomiej Trzaskoma zameldował pododdziały Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałuszynie do rozpoczęcia inauguracji programu “Razem Bezpieczniej” im. śp. Władysława Stasiaka przybyłemu na uroczystość ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.

W uroczystości oprócz ministra, udział wzięli m. in. dowódca KP PSP w Legionowie Mieczysław Klimczak, wójt Paweł Kownacki, a przede wszystkim najmłodsi druhowie z gminy Wieliszew.

– Bardzo mi miło, że mogę w takim gronie oficjalnie rozpocząć działalność programu, który został ustanowiony przez rząd Beaty Szydło – rozpoczął minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak – Taki program służy temu żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim tym, którzy będą w najbliższych dniach korzystać z tego, że pogoda będzie coraz ładniejsza i będą jeździć na rowerach, jeździć na rolkach i będą uprawiać różne sporty i będą się bawić na świeżym powietrzu. To jest ważne żebyśmy czuli się bezpiecznie. Inaugurujemy ten program właśnie w takim gronie, żeby podkreślić olbrzymią rolę straży pożarnej. Strażacy, którzy stoją na straży naszego bezpieczeństwa, którzy mają świadomość tego, że ryzykują własnym zdrowiem i życiem żeby nieść pomoc innym – powiedział minister Błaszczak.

Przed ministrem próbkę swoich już niemałych umiejętności dali najmłodsi druhowie. Podzieleni na grupy,  pokazywali jak powinno przebiegać prawidłowe bandażowanie kończyn dolnych oraz górnych, a także szyi. Nieco starsza grupa druhów dała pokaz prawidłowo wykonanej resuscytacji, nawet przy użyciu defibrylatora. Minister był bardzo zadowolony, że wśród najmłodszych rośnie świadomość, jak ważna jest wiedza, jak nieść pomoc innym.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

 

Komentarze

2 komentarze

  1. Sławek odpowiedz

    Bartłomiej Trzaskoma a nie Piotr… 🙂 A poza tym świetnie, że minister odwiedził dzieciaki.

  2. Marek odpowiedz

    Program imienia ś.p. Władysława Stasiaka. Dziennikarze, więcej rzetelności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *