POWIAT. „Nie daj się oskubać” przed świętami

2015-12-16 1:15:45

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas nie tylko zakupów i przygotowań, ale często także naszego większego roztargnienia. Kieszonkowcy wykorzystując naszą nieuwagę i panujący wszędzie tłok, mogą pozbawić nas nie tylko portfela z pieniędzmi, ale i dokumentów.

 

Z tego powodu po raz kolejny stołeczni policjanci wraz z Zarządem Transportu Miejskiego przypominają w swojej kampanii społecznej „Nie daj się oskubać” o podstawowych środkach ostrożności, które mogą nas uchronić przed takimi stratami. Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji we współpracy z pracownikami ZTM opracowali zasady, których przestrzeganie utrudni kieszonkowcom działanie. Aby nie zostać ofiarą kieszonkowców, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pamiętajmy, żeby:
– zamkniętą torebkę zawsze trzymać przed sobą
– nosić przy sobie tylko niezbędną gotówkę
– nie pokazywać zawartości portfela
– nie nosić portfela w tylnych kieszeniach spodni
– nie nosić portfela w zewnętrznych kieszeniach ubrania.
Od 11 do 24 grudnia plakaty z poradami, jak nie dać się „oskubać” będą eksponowane w autobusach, tramwajach, pociągach metra i Szybkiej Kolei Miejskiej. Spoty będą także wyświetlane na monitorach w pojazdach komunikacji miejskiej oraz na ekranach na stacjach metra.

KSP

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *